Naga MarketsJastrzębska Spółka Węglowa (JSW) ocenia, że utworzony w styczniu 2018 roku Stabilizacyjny FIZ okazał się znakomitym stabilizatorem dla spółki na okres ogólnoświatowego spowolnienia i skutków pandemii COVID-19 i liczy na uzupełnienie środków w Funduszu, gdy poprawi się sytuacja na rynku węgla, poinformował ISBnews wiceprezes JSW Artur Dyczko.

JSW ocenia, że utworzony w styczniu 2018 roku Stabilizacyjny FIZ okazał się znakomitym stabilizatorem dla spółki

“Cykliczność w przemyśle wydobywczym jest czymś wpisanym w normalną działalność. Właśnie dzięki powołaniu do życia Funduszu Stabilizacyjnego mogliśmy realizować strategię rozwoju, w okresie dekoniunktury na rynku” – powiedział Dyczko w rozmowie z ISBnews.

“Jeśli pojawi się możliwość, będziemy dążyć do uzupełnienia środków w funduszu. Do tego potrzebna jest poprawa sytuacji na rynku węgla koksowego i koksu” – dodał.

Wiceprezes wskazał, że niezależnie od tego zarząd zakłada, że JSW ma uzasadnione szanse na pozytywną decyzję Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) o przyznanie 1,75 mld zł wsparcia. Spółka złożyła aplikację i liczy na 1 mld zł w ramach tarczy antykryzysowej jako tzw. pożyczkę płynnościową oraz 750 mln zł z tytułu pożyczki preferencyjnej na pokrycie skutków COVID-19.

Te artykuły również Cię zainteresują

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Wojciech ŻurawskiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here