jswNotowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej spadały podczas czwartkowej sesji o ponad 2,7% osiągając na koniec sesji poziom 56,45 zł. Sesja charakteryzowała się standardowymi obrotami, na porównywalnym poziomie jak większość sesji w kwietniu. Spadek ceny o 1,60 zł doprowadził do zejścia na poziom 26,20 zł co okazało się dziennym minimum.


Była to piąta sesja z rzędu, podczas której obserwowany był spadek kursu i wyznaczanie nowych minimów. Spoglądając na wykres, mamy trend spadkowy, który towarzyszy nam od początku ubiegłego roku. W tym czasie cena spadła z poziomów bliskich 110 zł do zaledwie 26,20 zł.

JSW w trendzie spadkowym. Co zrobią akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej?

Obecnie wydaje się, że nieunikniony jest test poprzedniego dołka czyli minimów z pierwszej połowy marca. Jeżeli wsparcie w rejonie 55 zł nie zostanie utrzymane, wydaje się, że czeka nas dalsze osuwanie się notowań w kierunku 50 zł. Co ciekawe, na początku kwietnia spółka otrzymała bardzo mocną rekomendację kupna z ceną docelową przy 90 zł. W raporcie analitycy DM BOŚ wskazali, że spółka jest obecnie „śmiesznie tania”, a jej kurs nie reaguje na pozytywne informacje.

Zdaniem analityków, produkcja i uzysk węgla w 2019 roku ulegną poprawie za sprawą inwestycji w kopalniach Budryk oraz Knórów-Szczygłowice. W czwartek spółka poinformowała o wybraniu technologii, która będzie monitorować górników pod ziemią. Po ponad rocznych testach spółka stworzy jednolity system łączności i monitoringu pracy w kopalniach. Informacja ta niespecjalnie wpłynęła na notowania i kurs spółki kierował się w dół, podobnie jak szersze otoczenie, sektor górniczy oraz główne indeksy warszawskiej giełdy.

jsw 6.05.2019
Akcje JSW na wykresie dziennym. źródło xStation 5

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here