Naga MarketsKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 10,18%. Akcje taniały o 1,23 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 10,81 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 5,87% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 10,85 zł. W sumie od początku 2018 roku akcje spółki staniały o około 90%.


Kurs JSW blisko historycznego dna

Trzeba przyznać, że spółka cieszy się sporą popularnością wśród inwestorów i spekulantów i być może dlatego, przez dłuższy czas opierała się gwałtownej przecenie, takiej jak wcześniej obserwowaliśmy choćby na akcjach Bogdanki. Niestety, fatalna kondycja szerokiego rynku będącego pod wpływem paniki na globalnych rynkach akcji, która pogarsza się z powodu rosnących zakażeń koronawirusem, nie pozostawiła wyboru i akcje JSW szybko „nadrobiły” spadki. Sam początek roku wyglądał dość obiecująco, a problemy zaczęły się o d tego, gdy spółka uruchomiła środki z funduszu rezerwowego. Później doszły bardziej zewnętrzne czynniki i kurs zaczął silnie spadać. Biorąc po uwagę fakt, że wszystko co na GPW związane z węglem nie ma dobrego sentymentu, trudno będzie zatrzymać spadki jeżeli nastroje na zagranicznych rynkach nie ulegną poprawie. Na wykresie niżej mamy tylko historyczne dno w rejonie 8,80 zł.

jsw 12.03.2020
Notowania JSW 12.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Aktualizacja odpisów

Jastrzębska Spółka Węglowa zakończyła analizy głównych przesłanek świadczących o możliwości utraty wartości bilansowej aktywów w segmencie Koks. W związku ze zmianą niektórych parametrów techniczno-ekonomicznych, stanowiących przesłanki do ujęcia w latach wcześniejszych odpisów aktualizujących wartość majątku trwałego spółki JSW Koks w odniesieniu do ośrodka wypracowującego środki pieniężne Koksownia Radlin, zidentyfikowano prawdopodobieństwo aktualizacji wysokości ujętych odpisów. Decyzja o rozwiązaniu odpisu została podjęta z uwagi na możliwości generowania przez Koksownię Radlin w długim okresie czasu zdyskontowanych przepływów pieniężnych znacznie przewyższających wartość odzyskiwalną majątku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here