whitebit

JSW akcje prognozy na najbliższe dni: kurs JSW z 4 spadkowa sesją z rzędu. Maleją szanse na kluczowe wybicie Akcje JSW taniały podczas piątkowej sesji o 1,22%. Sesja ta nie miała większego znaczenia z szerszej perspektywy, gdyż od pewnego czasu zanika zmienność na akcjach JSW oraz maleją obroty. Nadal notowania oscylują na krawędzi ponad 2 miesięcznego kanału spadkowego. Aktualnie, w poniedziałek 12 lutego 2024 roku za jedną akcję Jastrzębskiej Spółki Węglowej zapłacić trzeba 42,81 zł.

JSW akcje z dobrymi perspektywami?

Notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej utrzymują się w fazie konsolidacji od kilkunastu sesji. Pytanie, czy istnieją perspektywy na przełamanie tej stagnacji w górę, staje się coraz bardziej palące. Analiza wolumenu sugeruje, że istnieje optymizm na rynku. Poprzedni impuls wzrostowy charakteryzował się większymi obrotami, co sugeruje silniejsze wsparcie dla wzrostów.Obroty w czasie konsolidacji wyraźnie maleją, co może wskazywać na zanikanie zainteresowania inwestorów, jednak brak znaczącej reakcji podaży przy górnej granicy kanału spadkowego oraz w szerszym kontekście spadkowego układu rynku przy jednoczesnym pogorszeniu sentymentu na GPW, sugeruje, że istnieje relatywnie wysokie prawdopodobieństwo wybicia się górą. W przypadku takiego scenariusza, otworzy się droga w kierunku poziomu 45,80 zł, co odpowiada grudniowym maksimom.

Aktualne wskaźniki JSW

Wskaźnikowo, a więc porównując rentowności, wartość rynkową oraz wypłacalność i przepływy pieniężne, Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) prezentuje się na tle branży i indeksu WIG bardzo dobrze.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) powstała 1 kwietnia 1993 roku. W jej skład weszło wówczas siedem samodzielnie funkcjonujących przedsiębiorstw górniczych, które przekształcono w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. 6 lipca 2011 roku Jastrzębska Spółka Węglowa zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie jest ona największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard w Unii Europejskiej i jednym z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz rynkiem walut. Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.