Naga Markets

jsw ccAkcje JSW wzrosły w minionym tygodniu o ponad 6 zł czyli o około 16%. Był to jeden z mocniejszych tygodni na JSW od dłuższego czasu. Aktualnie za jedną akcję Jastrzębskiej Spółki Węglowej zapłacić trzeba w poniedziałek, 18 września 2023 roku 43,25 zł. Kurs akcji JSW przez pierwszą połowę sierpnia br. przeżywał trudne chwile, spadając aż do poziomu 34 złotych. Od tego momentu jednak kurs cały czas wzrasta. Od połowy sierpnia wzrost kursu JSW sięga już 27%.

JSW akcje już 27% w górę

Akcje JSW rosną od połowy sierpnia aż o 27%. Jest to wynik porównywalny z tym co dzieje się na skorelowanym rynku węgla koksującego czyli głównego surowca wydobywanego przez JSW. Ceny węgla wzrosły na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy o około 28%.Widoczna jest więc wyraźna korelacja, a kurs JSW reaguje na wzrosty cen węgla z opóźnieniem. Patrząc na wykres dzienny widać, że mamy za sobą bardzo mocny tydzień. Duża dynamika wzrostów odbywających się przy podwyższonych obrotach oraz mocno wyprzedany rynek po wcześniejszych spadkach, tworzą dobre środowisko do dalszych wzrostów.

W piątek kurs JSW naruszał górną krawędź kanału spadkowego, w którym notowania poruszają się od połowy marca bieżącego roku. Mocne podejście, wsparte obrotami sugerują, że cena JSW jeszcze wzrośnie. Kolejnym miejscem docelowym jest maksimum z drugiego półrocza przy 46,50 zł.

Aktualne wskaźniki JSW

Wskaźnikowo, a więc porównując rentowności, wartość rynkową oraz wypłacalność i przepływy pieniężne, Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) prezentuje się na tle branży i indeksu WIG bardzo dobrze.

Źródło: fundamentalna.net | dane z dn. 18.09.2023 r.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) powstała 1 kwietnia 1993 roku. W jej skład weszło wówczas siedem samodzielnie funkcjonujących przedsiębiorstw górniczych, które przekształcono w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. 6 lipca 2011 roku Jastrzębska Spółka Węglowa zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie jest ona największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard w Unii Europejskiej i jednym z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.