Naga MarketsJR HOLDING: Zielone światło dla kontynuacji eksperymentu medycznego terapii SM w OngenoSpółka Ongeno, z portfela JR HOLDING, podpisała z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 w Lublinie umowę o współpracy na wykonanie eksperymentu medycznego, pod nazwą „Autologiczny transfer komórek macierzystych szpiku kostnego w terapii stwardnienia rozsianego (SM)”. Umowa umożliwi kontynuację trwającego od 2014 r. eksperymentu, przez objęcie nim kolejnych sześciu pacjentów.

JR HOLDING: Spółka Ongeno podpisała umowę z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 w Lublinie

Stwardnienie rozsiane to obecnie jedna z najczęstszych chorób neurologicznych, jak dotąd nieuleczalna. Dostępne terapie farmakologiczne polegają na stałym przyjmowaniu leków i jedynie modyfikują i spowalniają przebieg choroby. Terapia opracowana przez dr. n. med. Wojciecha Orłowskiego, to pierwsza na Świecie metoda leczenia SM.W pierwszej części eksperymentu w 2014 r. wzięło udział czterech pacjentów, którzy doświadczyli znaczących efektów poprawy, zmniejszenia niepełnosprawności, braku rzutów i postępów choroby. Umożliwiło to im powrót do normalnej aktywności życiowej i zawodowej. Po siedmiu latach terapia została bardzo wysoko oceniona pod względem bezpieczeństwa i skuteczności. 

Jak przebiega terapia?

Po kwalifikacji, od pacjenta pobiera się od 50 do 100 ml szpiku kostnego z kości miednicy, następnie poddaje się procesowi oczyszczania według protokołu opracowanego przez dr. n. med. Wojciecha Orłowskiego, po czym wypreparowany, unikalny, o bardzo wysokim potencjale terapeutycznym, skład komórek macierzystych podawany (przeszczepiany) jest pacjentowi dożylnie.

Pacjent hospitalizowany jest jedynie od 2 do 7 dni. Nie stwierdzono powikłań, schorzeń lub dolegliwości spowodowanych zastosowanym leczeniem.

– Jest to pierwsza na świecie terapia, która rzeczywiście leczy cierpiących na stwardnienie rozsiane, powodując cofnięcie się objawów choroby. Pierwsze cztery osoby poddane tej terapii w 2014 r. doświadczyły spektakularnego zmniejszenia niepełnosprawności i praktycznie powróciły do zdrowia. Z ich relacji wynika, że pacjenci określają się jako właściwie zupełnie zdrowi. Chcemy aby pacjenci zostali poddani terapii w ciągu sześciu miesięcy, będzie to jednak zależało też od przebiegu pandemii COVID-19, która niestety wpływa również na możliwości prowadzenia eksperymentów medycznych – powiedział Maciej Mikołajczyk, Doradca Zarządu Ongeno.

Kontynuacja eksperymentu

Podpisana umowa umożliwi zastosowanie terapii u kolejnych sześciu pacjentów. Szpital w Lublinie dokona rekrutacji oraz oceny klinicznej pacjentów, będzie ich hospitalizować, przetworzy szpik kostny według dostarczonego protokołu oraz dokona przeszczepu. Eksperyment jest w stu procentach finansowany ze środków Ongeno.

Ponadto Ongeno dostarczy wszelkich produktów, odczynników i materiałów oraz urządzenie, potrzebne do realizacji procedur eksperymentu w celu przeprowadzenia przewidzianej protokołem właściwej separacji/selekcji komórek macierzystych szpiku kostnego oraz zapewni odpowiednie certyfikowane szkolenia jego prawidłowej obsługi.

Urządzenie będzie działać w systemie zamkniętym, a więc niemożliwe będzie wniknięcie do przetwarzanego materiału bakterii czy zanieczyszczeń. Wszystkie części urządzenia mające styczność z pobranym materiałem jak i odczynniki używane w trakcie pracy urządzenia będą zawsze jałowe i jednorazowe. Wszystkie pozostałe urządzenia konieczne do realizacji procedur eksperymentu stanowią własność Szpitala.

Bardzo cieszy nas podpisanie umowy, które było przygotowywane od pewnego czasu. Oznacza to zielone światło dla kontynuacji realizacji tego nowatorskiego eksperymentu. Jest to jeden z najbardziej obiecujących projektów, ze wszystkich prowadzonych w spółkach z portfela JR HOLDING. Szczególne ważne jest to, że jest nie tylko dużą szansą biznesową, co oczywiście ważne dla inwestorów, ale terapia ta może stać się światowym przełomem i znacząco zmienić sytuację cierpiących na tą ciężką chorobę, jaką jest stwardnienie rozsiane. Możliwość udziału w tym projekcie daje nam wielką satysfakcję – podsumował Prezes JR HOLDING, January Ciszewski.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here