Naga MarketsJR Holding: Wartość portfela sięgnęła 653,7 mln zł na koniec wrześniaWarszawa, 12.10.2021 (ISBnews) – JR Holding odnotował wzrost wartości aktywów o kwotę 41,5 mln zł, a wartość portfela na koniec września osiągnęła poziom 653,7 mln zł, poinformował prezes January Ciszewski.

„Wrzesień był miesiącem wzmożonych zakupów nowych spółek do naszego portfela, takich jak:– Femion Technology – której działalność skupiona jest na rozwoju oprogramowania oraz usług w zakresie otwartej bankowości, sztucznej inteligencji, przekazów pieniężnych, udzielania i zarządzania pożyczkami, odroczonych płatności, e-scoringu, monitoringu płatności czy windykacji dla e- commerce;

– Prometheus – która jest projektantem oraz producentem nowej klasy dronów – UAV (samoloty bezzałogowe), które mogą być wykorzystywane m.in.: do rozmów na odległość w czasie rzeczywistym czy automatycznego monitorowania i śledzenia osób oraz maszyn;

– M Food – która obecnie jest spółką holdingową, która kontroluje i zarządza spółkami zależnymi prowadzącymi działalność na rynku pszczelarskim, ale zamierza rozpocząć nową działalność w sektorze nowych mediów i nowych technologii;

– One2Tribe – która jest spółką fintechową, która oferuje rozwiązania motywacyjne dla dużych zespołów ludzkich oraz stworzyła zaawansowaną platformę do zarządzania efektywnością pracy handlowców, pracowników obsługi klienta i zespołów terenowych” – wymienił Ciszewski w raporcie miesięcznym.

Ponadto holding objął 37 nowo utworzonych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Pergamin, w której będzie posiadał łącznie 14,89% w kapitale zakładowym, a łączna kwota inwestycji wyniosła 1,5 mln zł.

„Nasza spółka portfelowa Beskidzkie Biuro Inwestycyjne podpisała plan połączenia z Ekipa Holding, czyli firmą znanego youtubera Friza. Holding powstały po połączeniu będzie prowadził działalność w branży nowoczesnych mediów, gdyż Ekipa posiada kompetencje i doświadczenie w zakresie e-commerce, dotyczące w szczególności projektowania, budowy, wdrożenia, rozwoju i marketingu platform e-commerce” – czytamy dalej.

invest

W minionym miesiącu JRH podjął uchwałę w sprawie wyrejestrowania jednostkowych praw poboru upoważniających do objęcia emisji akcji serii E. Podjęcie tej uchwały jest uzasadnione rozpoczęciem starań formalnych o przeniesienie notowań na rynek regulowany prowadzony przez GPW, dodano także.

„Jednocześnie upłynął już termin na zgłoszenie do sądu rejestrowego uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego, w związku z czym nie jest możliwe skuteczne przeprowadzenie emisji i wykonanie praw poboru. Moim zdaniem, przeprowadzenie emisji na rynku alternatywnym jest w obecnej sytuacji niecelowe, ze względu na to, że przeniesienie notowań JRH na rynek regulowany otworzy drogę do ewentualnego pozyskania kapitału przez JRH na bardziej korzystnych warunkach. Decyzja w zakresie przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW jest zależna od woli akcjonariuszy, wyrażonej na walnym 12 października” – podsumował Ciszewski.

JR Holding ASI S.A. to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru digital business. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti forum | biomed-lublin akcje | kantorowy kurs rubla | jsw cena akcji | theppro co to jest | dzisiejszy kurs funta | notowania develia |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here