Naga Markets

JR Holding liczy, że Ekipa Holding wejdzie na NewConnect w I kw. 2022 r.Warszawa, 10.12.2021 (ISBnews) – JR Holding ASI liczy, że Ekipa Holding wejdzie na NewConnect w I kwartale 2022 r., poinformował prezes January Ciszewski. Oczekuje, że przyszły rok może być przełomowy dla innej spółki portfelowej – Ongeno.

“Liczymy, że Ekipa pojawi się na giełdzie w I kwartale. Wyceny spółki poszły do sądu i jak wrócą, ogłaszamy walne i po tym pojawią się na giełdzie” – powiedział Ciszewski podczas czatu Strefy Inwestorów.Zaznaczył, że status giełdowy pozwoli spółce komunikować swoje plany.

“Mają wewnątrz realne biznesy – jak je pokażą, rynek do nich inaczej podejdzie” – dodał prezes.

Na początku roku JR Holding ASI podpisał z Ekipą umowę, na podstawie której objął 11,97% kapitału zakładowego. Ekipa ma umowę z notowanym na NewConnect Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym na połączeniem przez odwrotne przejęcie.

Wczoraj gamingowa część Ekipa Holding – GGBay – wraz z T-Bull zaprezentowała pierwszy wspólny projekt gamingowy “My Dino Fiernd”.

“Cieszę się, że pierwszą grę udało się Ekipie przygotować jeszcze przed spodziewanym debiutem na NewConnect. […] Pokazuje to, że zamiary twórców i managerów zgromadzonych w Ekipie nie są tylko obietnicami, ale są konsekwentnie wprowadzane w życie. Wierzę, że również pozostałe plany tego dynamicznego zespołu będą realizowane zgodnie z zapowiedziami, a cała grupa spółek Ekipy będzie mocnym punktem w portfelu JRH” – powiedział Ciszewski.

Ponadto JR Holding ASI oczekuje, że przyszły rok ma być przełomowy dla spółki portfelowej Ongeno.

“Ongeno to oczko w głowie w naszym portfelu. Po półtora roku bezwładności covidowej ruszyła mocno. Czekamy na wyniki terapii w ramach umowy ze szpitalem w Lublinie. Powinny być szybko. Po podaniu komórek macierzystych już po tygodniu są pierwsze zmiany. Szykujemy się mocno na informacje po pierwszych przeszczepach. Po tym powinien nastąpić etap komercjalizacji, który jest uproszczony bo to terapia, a nie lek. 2022 może być dla Ongeno przełomowy” – powiedział Ciszewski.

Stwierdził, że są inwestorzy, którzy chcą zainwestować w Ongeno. JRH ma ok. 36% udziałów w spółce.

JR Holding ASI to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: comparic.pl | alior akcje | cena akcji lpp | pkn akcje | mercator cena akcji | cena dolara online | usdpln |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here