Naga MarketsJR Holding liczy na pełne efekty obecnych 'intensywnych' inwestycji za 2 lataWarszawa, 08.11.2021 (ISBnews/ ISBtech) – JR Holding ASI ocenia, że znajduje się obecnie w “intensywnym” procesie inwestycyjnym, którego pełne efekty będą widoczne za około 2 lata, poinformował ISBtech prezes January Ciszewski.

“Pojawiają się u nas coraz większe projekty, poprzeczka inwestycyjna podnosi się w górę. Mamy dużo projektów ‘na tapecie’. Kapitalizacja JR Holding jest obecnie poniżej wartości księgowej. Uważam, że rezultaty całego procesu inwestycyjnego tegorocznych wejść kapitałowych w młode spółki pokażemy za około 2 lata i rynek to doceni” – powiedział Ciszewski w rozmowie z ISBtech.Wcześniej wiceprezes Artur Jedynak wskazywał w rozmowie z ISBtech, że JR Holding prowadzi kilkanaście zaawansowanych projektów inwestycyjnych.

“Nasze spółki się rozwijają. Obok inwestycji giełdowych mamy firmy niepubliczne, a wśród nich taką, która w ciągu pół roku rozwinęła się z 5 razy, zaraz podpisze ważny kontrakt. Takich sytuacji w naszym portfelu jest coraz więcej” – dodał Ciszewski.

Przyznał, że była sytuacja z przeszacowaniem w dół wartości pakietu Ongeno, w przypadku której obecnie przyspieszył proces komercjalizacji projektu medycznego, a wartość pakietu JR Holding wróciła do poprzedniej wartości.

“Saule budzi ogromne zainteresowanie. Firma ma olbrzymi potencjał, jeżeli takich spółek kilka rocznie trafi z naszego portfela na NewConnect, to percepcja tego rynku wśród inwestorów mocno się zmieni. Myślę, że Saule przysporzy dużo radości, perowskity to przełom” – podkreślił prezes JR Holding.

“Kolejny podmiot budzący ekscytację to Ekipa Holding. Przyspieszyliśmy rozwój tego projektu, pod naszym okiem powstała struktura holdingowa. Widać, że taki biznes potrafi rosnąć i pokazać rentowność. Jak wejdzie na NewConnect, to te pozytywne zmiany przyniosą efekty, które na pewno zaskoczą inwestorów” – dodał wiceprezes.

Obok nich JR Holding oczekuje, że “ogromna droga do rozwoju” stoi przed SatRevolution, który także czeka w kolejce do wejścia na NewConnect przez odwrotne przejęcie.

Zarząd odniósł się również do niedawnej inwestycji w Prometheusa, producenta dronów przemysłowych. “W naszej ocenie nie ma porównywalnego projektu w Europie. Już po naszej inwestycji spółka dostała certyfikację w USA. Wydaje nam się, że to mocno skalowalny projekt” – powiedział Ciszewski.

Dodał, że w kwestii Synergi czeka na proces scalenia akcji. Spółka jest gotowa na nową działalność, być może połączy się z Ongeno.

Prezes zaznaczył, że w Medcamp jeszcze nie ma strategii, która odpowiadałaby inwestorowi. “Chcemy się tą spółką bardziej zająć. Po hossie covidowej wyceny takich spółek aktualnie są urealniane. Warto pamiętać, że mamy na niej nadal wysoki zysk” – stwierdził Ciszewski.

W kwestii Columbusa, prezes JR Holding wskazał, że znacząco zwiększa udział w rynku i wierzy on, że “idzie w dobrą stronę” jako wiodący gracz OZE, rozwijający biznesy pomp ciepła, obrotu energią, czy Saule.

Wobec All in! Games prezes JR Holding dodał, że firma odniosła sukces grą “Ghostrunner”, co jest podstawą do dalszego rozwoju w perspektywicznej branży.

“W przypadku KBJ, mamy synergię i współpracę przy inwestycjach cyfrowych. Nie przewidujemy integracji kapitałowej, za to na pewno operacyjną” – zaznaczył Jedynak.

W kwestii połączenia Avatrix z Ice Code Ciszewski ocenił, że proces idzie w dobrym kierunku, ale nie ma ścisłych terminów. Z kolei fuzja Advertigo – Orphinic ma opóźnienie i trwają prace, aby w ciągu kilku tygodni przekazać informacje o dalszych działaniach. W Nexity Global wraz z jej zarządem będziemy szukać pomysłu biznesowego do rozwoju ze wsparciem JR Holding.

JR Holding ASI to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews/ ISBtech)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkobp cena akcji | pge kurs | oncoarendi cena akcji | co to blik | mrc akcje | kurs dolara | pgnig akcje prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here