Naga MarketsJR HOLDING ASI S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od 2012 r., zanotowała ponad 340 mln zł zysku netto w 3 kw. 2020 r. Z kolei po trzech kwartałach tego roku jej zysk netto sięgnął blisko 760 mln zł.

JR HOLDING ASI S.A. zanotowała ponad 340 mln zł zysku netto w III kw. 2020 r.

Zakończony 3 kwartał br. był dla Spółki niezwykle udany, bowiem udało jej się wypracować niezwykle wysoki zysk netto przekraczający 340 mln zł. Narastająco, po trzech kwartałach zysk netto JR HOLDING ASI S.A. sięga prawie 760 mln zł. Osiągnięcie tych znakomitych wyników finansowych to przede wszystkim zasługa wzrostu wartości spółek portfelowych, które znajdują się w portfelu inwestycyjnym. Oczywiście, wcześniej zostały one poddane dogłębnej analizie i zweryfikowane pod kątem możliwości wzrostu wartości. Zarząd JR HOLDING ASI S.A. jest zadowolony z wypracowanych wyników w samym trzecim kwartale br., jak i po trzech kwartałach tego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują

„Za nami kolejny kwartał, w którym osiągnęliśmy bardzo wysoki zysk netto. Dobrane przez nas spółki do portfela inwestycyjnego rozwijają się bardzo dobrze i zwiększają dynamicznie wycenę rynkową. Bardzo nas cieszy ich rozwój, który wpływa pozytywnie na wzrost naszych aktywów oraz na nasze wyniki finansowe. Zamierzamy zakończyć ten rok rekordowym wynikiem w całej historii Spółki.” – wyjaśnia January Ciszewski, Prezes Zarządu Spółki JR HOLDING ASI S.A.

Emitent jest skoncentrowany na projektach inwestycyjnych związanych z branżą OZE, gier komputerowych, nowoczesnych technologii oraz medycyny i biotechnologii, a wkrótce także ze sztuczną inteligencję. Powyższe branże mają przed sobą bardzo dobre perspektywy, a podmioty w nich działające mogą osiągać wysokie wzrosty wartości. Po bardzo udanych inwestycjach w spółki tzw. „Covidowe”, JR HOLDING ASI S.A. będzie redukował zaangażowanie w tym segmencie, co wynika ze zmieniającej się sytuacji rynkowej. Do końca roku Spółka opublikuje również zaktualizowaną strategię rozwoju na lata 2020-2022.

„Nasza dotychczasowa strategia jest cały czas realizowana, a jej założenia zostały spełnione z wyprzedzeniem i na wyższym poziomie. Analizujemy i weryfikujemy wiele bardzo ciekawych projektów inwestycyjnych, które do nas trafia. Dzięki umocnieniu marki JR HOLDING ASI na rynku transakcji i projektów inwestycyjnych jesteśmy coraz silniejszym partnerem dla wielu przedsięwzięć biznesowych. Uważam, że nasza obecna wycena rynkowa nie jest adekwatna do posiadanych przez nas aktywów i osiągniętych wyników finansowych oraz nie odzwierciedla dynamicznego rozwoju Grupy.” – zakończył Ciszewski.

Spółka wypracowała w 2019 r. ponad 165 mln zł zysku brutto, co jest rekordowym wynikiem w jej wieloletniej historii. W minionym roku JR HOLDING ASI S.A. została wpisana przez Komisję Nadzoru Finansowego do Rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEuro wyprzedza dolara w płatnościach globalnych po raz pierwszy od 7 lat
Następny artykułNotowania funta (GBP) wśród najsłabszych walut. Awaryjne działania wobec Brexitu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here