Naga MarketsJR Holding ASI pracuje nad kilkunastoma projektami, w które może zainwestowaćWarszawa, 13.10.2021 (ISBnews/ISBtech) – JR Holding ASI realizuje swoją politykę inwestycyjną zgodnie z planem, a obecnie spółka uczestniczy w kilkunastu procesach, które mogą zaoowocować zaangażowaniem w kolejne innowacyjne projekty, poinformował ISBtech wiceprezes Artur Jedynak.

„W zakresie przychodzących do nas projektów mamy wręcz urodzaj, jest ich naprawdę dużo. Od rozpoczęcia realizacji nowej strategii na wiosnę, przeprowadziliśmy już kilkanaście inwestycji. Jesteśmy zadowoleni z tempa rozwoju portfela. Trwa kolejnych kilkanaście procesów, które są na różnym etapie zaawansowania. Na pewno w IV kwartale będą nowe informacje, może nawet uda sie zrealizować więcej, niż wewnętrznie zakładaliśmy” – powiedział ISBtech Jedynak w kuluarach konferencji SAP Now: New Chapter.JR Holding ASI zapowiedział w strategii, że zainwestuje min. 200 mln zł, m.in. w „cyfrowy biznes”. Spółka obserwuje szczególnie projekty w zakresie fintech, edutech, czy insurtech.

„W eCommerce szczególnie interesujący jest obszar płatności. Dotychczas nie zdecydowaliśmy się na inwestycje w Blockchain, ale kilka projektów z tego obszaru analizujemy. Dla nas informacja, że ktoś ma np. AI, cloud, czy SaaS to już za mało, ponieważ to jest już standard rynkowy. Interesuje nas więc produkt jaki firma oferuje i jego potencjał skalowania – co najmniej europejskiego, a najlepiej globalnego. Chodzi o produkty dopasowane do rynku, a nie takie, które czekają aby rynek się do nich dopasował. I wreszcie, szukamy stojących za tymi projektami przedsiębiorców, którzy wiedzą, co to znaczy ciężko pracować na rozwój firmy. Analizujemy często dość unikalne, ryzykowne projekty, bo bez odważnych decyzji nie ma odpowiedniego wzrostu” – dodał wiceprezes.

Zaznaczył, że spółka układa portfel inwestycyjny tak, aby był dla inwestorów najlepszą ekspozycją na nowoczesną gospodarkę.

„JR Holding ma oferować odpowiednio dynamiczny rozwój przy szerokiej dywersyfikacji. Dobieramy dość dużo firm, aby struktura portfela była jak najbardziej bezpieczna, z szansą na wielokrotny wzrost. Mamy środki własne do inwestycji i mamy swobodę inwestycyjną. Zaangażowanie środków publicznych, JR Holding mógłby ewentualnie rozważyć na poziomie dedykowanych subfunduszy. Lepiej jednak współpracować z innymi funduszami, które korzystają z takiego wsparcia i wspólnie inwestować w projekty w ramach konsorcjum” – wskazał Jedynak.

W kwestii wprowadzania projektów na NewConnect poinformował, że kolejne inwestycje spółki mogą trafiać na giełdę przez odwrotne przejęcie.

„JRH jest z tego znany. Póki co, czekamy na finalizację wejścia Ekipy, SatRevolution i Saule. Niemniej inwestujemy w portfolio prywatnych spółek, gdzie zakładamy każdy scenariusz – w tym kolejne rundy finansowania w kraju czy za granicą, a nawet pozyskanie inwestora
strategicznego” – podsumował wiceprezes.

invest

JR Holding ASI S.A. to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru digital business. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews/ISBtech)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here