Naga MarketsJR Holding ASI: Prace nad prospektem zw. z przejściem na GPW są zaawansowaneWarszawa, 21.10.2021 (ISBnews) – JR Holding ASI jest na zaawansowanym etapie przygotowywania prospektu emisyjnego związanego z przejściem na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych z NewConnect, poinformował wiceprezes Artur Jedynak.

“Walne podjęło uchwałę o przejściu na GPW oraz szereg uchwał dostosowujących do tego procesu. Były to kroki formalne, a 90% pracy nad przejściem na rynek główny jest poza tą częścią. Piszemy prospekt i jesteśmy w tym mocno zaawansowani” – powiedział Jedynak podczas czatu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.Zaznaczył, że spółka jest w trakcie zmiany standardów rachunkowości na MSR.

“Żeby przejść na GPW trzeba m.in. mieć 3-letnią historię w MSR. Stwierdziliśmy że najbardziej fair wobec inwestorów będzie pokazać wyniki firmy stricte inwestycyjnej. Konwertujemy więc wyniki za 2019-2021. Doczekamy do końca 2021 i wszystkie te dane finansowe zostaną umieszczone w prospekcie. Tak więc celujemy w przejście bliżej końca II kwartału, może wcześniej. Na pewno chcemy to zrobić 100% profesjonalnie” – dodał Jedynak.

January Ciszewski, prezes JR Holding ASI, zaznaczył że do końca roku spółka liczy, że uda się sfinalizować interesujące procesy inwestycyjne.

“Cały czas powiększamy nasz portfel, a spółki pracują nad zwiększaniem swojej wartości. Oczekuję więc, że rynek doceni nasze działania inwestycyjne w odpowiednim momencie. Spodziewam się, że nastąpi to w ciągu 2 lat kiedy pokażemy pełne procesy inwestycyjne. My robimy swoje – priorytetem jest rozbudowa i dywersyfikacja – branżowa i wartościowa. Liczba inwestycji w portfelu JR Holding urosła niemal dwukrotnie od początku roku, także zespół się podwoił do ok. 10 osób na bieżąco i sieci osób współpracujących. Inwestujemy ze średnio- i długoterminową perspektywą. Kiedy będą zrealizowane pierwsze wyjścia, potwierdzimy nasze decyzje inwestycyjne. W obliczu przejścia na GPW mamy rozmowy z funduszami, które nie mogą inwestować na NC. Ja widzę, co nas czeka i jestem optymistą ” – podsumował prezes JR Holding.

Wcześniej wiceprezes Artur Jedynak poinformował ISBtech, że JR Holding ASI realizuje swoją politykę inwestycyjną zgodnie z planem, a obecnie spółka uczestniczy w kilkunastu procesach, które mogą zaowocować zaangażowaniem w kolejne innowacyjne projekty.

W połowie października akcjonariusze JR Holding ASI zdecydowali o zmianie rynku notowań akcji na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) z rynku NewConnect. Prezes January Ciszewski wskazał wówczas, że realizacja planu pozwoli spółce m.in. na otwarcie się na nowe grupy inwestorów.

JR Holding ASI to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here