Naga MarketsJR Holding ASI ma umowę inwestycyjną ws. nabycia udziałów w LivekidJR Holding ASI (JRH) zawarł z Imperio ASI, Nunatak, założycielami Livekid oraz Livekid umowę inwestycyjną oraz umowę wspólników, dotyczącą nabycia przez JRH, Nunatak i Imperio łącznie do 78 udziałów w docelowym kapitale zakładowym Livekid, stanowiących 22,61% udziałów w docelowej strukturze właścicielskiej za kwotę 9 mln zł, przy czym JRH nabędzie łącznie 13,91% udziałów, podała spółka. Wartość inwestycji JRH została określona na poziomie ok. 5,5 mln zł.

Jak tłumaczy spółka w komunikacie, udziały będą częściowo nabywane od założycieli Livekid oraz wspólników Livekid oraz częściowo obejmowane w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Livekid.'Inwestycja będzie dokonywana w dwóch transzach, przy czym realizacja drugiej transzy uzależniona jest od wypełnienia warunków związanych z rozwojem prowadzonej działalności. Strony w umowie uzgodniły również między innymi prawa i obowiązki wspólników, zasady ładu korporacyjnego oraz warunki zbywania udziałów w Livekid” – czytamy także.

Livekid zajmuje się tworzeniem i dystrybuowaniem oprogramowania w branży edukacyjnej. Obecnie głównym produktem jest aplikacja do zarządzania żłobkami i przedszkolami, natomiast w myśl realizacji długofalowej strategii, Livekid rozwija komplementarne projekty i rozszerza ofertę produktów cyfrowych dla branży dziecięcej 0-7, podano także.

Zawarcie umowy jest wynikiem realizacji strategii rozwoju JRH na lata 2020-2022 polegającej na inwestycji w perspektywiczne branże między innymi związane z nowymi technologiami i nowoczesnymi mediami, Digital Business, sztuczną inteligencją, odnawialnymi źródłami energii, produkcją i wydawaniem gier komputerowych, biotechnologią, podano także.

JR Holding ASI jest spółką inwestycyjną notowaną na rynku NewConnect od listopada 2012 r., która wygasza działalność w segmencie nieruchomości komercyjnych oraz zwiększa zaangażowanie w nowe projekty inwestycyjne. Spółka została wpisana przez Komisję Nadzoru Finansowego do Rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: comarch giełda | najwyższy kurs euro | bitcoin | kurs kryptowalut | notowania giełdowe | cena bitcoina | polenergia gpw |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here