Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Wczorajsza rekomendacja funta szterlinga przygotowana przez analityków Barclays połowicznie się spełniła. EUR/GBP nie dotarło wczoraj do strefy wsparcia i pozostaje nadal w okolicy 0,80. Natomiast GBP/CHF zachował się niemal dokładnie tak jak opisał to Barclays i w momencie pisania artykułu znajduje się już 70 pips poniżej wczorajszych poziomów. Czy tak samo będzie z JPY?


Apetyt na ryzyko słabnie, Wall Street skorygowało ostatnie wzrosty a amerykańskie T-bondy zyskały na wartości – zauważają analitycy Barclays. To dobry moment by przypatrzeć się bliżej jednej  najbardziej popularnych bezpiecznych przystani na rynku walutowym jaką jest japoński jen.

Przebicie się przez wielomiesięczne dołki na USD/JPY świadczy o tym, że sprawa jest poważna i najprawdopodobniej ruch ten będzie kontynuowany przez kolejne dni czy nawet tygodnie. Również crossy JPY takie jak EUR/JPY w coraz większym stopniu zniżkują na fali coraz silniejszego jena.

W przypadku EUR/JPY, przebicie lokalnego wsparcia na 126,30 faworyzuje krótkie pozycje, których zasięg w pierwszej kolejności sięgnie okolic 124,65 by po udanym przebiciu tamtejszego wsparcia przesunąć się w pobliże trzyletnich dołków. Obecnie, cena dość mocno uciekła od poziomu 126,30, dlatego zdaniem Barclays warto poczekać na korektę tego ruchu.

EURJPYH4Spoglądając natomiast w stronę USD/JPY dostrzegamy oczywiste przebicie wielomiesięcznych dołków. Para nadal jednak pozostaje w szerokim kanale spadkowym, którego dotychczas nie zdołała przebić. Analitycy Barclays pozostają jednak dobrej myśli i również w przypadku USD/JPY czekają na retest, który może doprowadzić do pojawienia się ciekawej okazji sprzedaży:

USDJPYH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here