Naga MarketsRynek kryptowalut kusi coraz to większe podmioty do tego, by wykorzystać drzemiący w nim potencjał. Niestety nie wszystkim z nich udaje się utworzył własne oddziały mogące oferować inwestycje związane z cyfrowymi aktywami, dlatego coraz częściej czytać możemy o zawiązywaniu współpracy z gotowymi już rozwiązaniami inwestycyjnymi opartych o ten rynek. W tym momencie JPMorgan zawiązuje współpracę z NYDIG mogąc oferować fundusz swoim klientom, oparty o popularną kryptowalutę bitcoin.

  • Jak wynika z doniesień medialnych, JPMorgan Chase & Co. oferuje swoim klientom fundusz oparty o bitcoina
  • Bank zawiązuje w tym celu współpracę z NYDIG
  • Gigant z Wall Street otwarty jest na dalsze rozmowy ws. inwestycji w funduszu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

JPMorgan Chase wykorzystuje zapotrzebowanie na aktywa kryptowalutwe

W czwartek z doniesień medialnych wynika, że gigant z Wall Street – JPMorgan Chase & Co zawiązał współpracę z NYDIG, co otwiera bankowi inwestycyjnemu drogę do funduszu kryptowalutowego. NYDIG to wiodąca firma technologiczna i usług finansowych poświęcona rynkowi bitcoina, która rozwiązaniami dla cyfrowych aktywów zajmuje się od kilku lat.W związku z tym również JPMorgan oficjalnie podchodzi do rozmów z klientami oferując im swój twór – fundusz oparty o bitcoina. Co prawda na ten moment nie ma jeszcze informacji, aby w pełni inwestycje na tym polu ruszyły, jednak bank przeprowadził szereg rozmów z doradcami, aby jak najszybciej umożliwić klientom taką możliwość.

wykres Kurs BTCUSD H4 05.08.2021
Kurs BTCUSD H4 05.08.2021

Przypomnijmy, że tradycyjne firmy finansowe, jak JPMorgan czy Morgan Stanley przechodzą do oferowania aktywów kryptowalutowych ze względu na rosnące zapotrzebowanie klientów w miarę dojrzewania przestrzeni i po ogromnym wzroście cen aktywów cyfrowych w ciągu ostatnich kilku lat.

Na tym polu nadal panuje nisza – główne ze względu na to, iż Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) mocno przygląda się każdemu tworowi, chcącemu uzyskać pozwolenie na wejście w rynek kryptowalut i oferować klientom inwestycje na tym polu. Wiele z nich nie dostało pozwolenia, a jeszcze więcej nadal jest przetrzymywane z decyzją organu nadzorczego.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here