Naga Marketswydobycie ropyPo niedawnym ożywieniu cen ropy naftowej analitycy JPMorgan przedstawili swoją najnowszą prognozę. W ich ocenie ceny surowca wzrosną do 100 USD w ciągu dwóch lat. Jednak w raporcie przytoczono także krótkoterminowe obawy. Ropa odnotowała wzrost drugi tydzień z rzędu, WTI zakończyła tydzień na poziomie 26 USD/brk., a Brent kosztuje niecałe 31 USD/brk.

Cena ropy w górę w długim horyzoncie czasowym

W perspektywie dwóch do trzech lat prognozujemy ogromną reakcję ze strony podaży, dużo ropy naftowej opuszczającej rynek. Jesteśmy bardzo byczy w stosunku do tego rynku w perspektywie długoterminowej – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najważniejsze punkty raportu JPMorgan:

  • W ciągu dwóch lat cena ropy wzrośnie do 100 USD;
  • W krótkim terminie warunki rynkowe są bardzo niepewne;
  • Ceny ropy powinny sięgnąć od 35 do 40 USD do końca 2020 roku.

Oczekujemy, że w drugiej połowie tego roku nastąpi odbicie w globalnym popycie od historycznego dołka, co powinno wesprzeć wzrost cen wraz z cięciami OPEC, które mogą zostać rozszerzone – dodano.

W minionym tygodniu informowaliśmy, iż Arabia Saudyjska, największy na świecie eksporter ropy naftowej, podniosła w czerwcu ceny dla prawie wszystkich gatunków ropy, co sugeruje, że jest bardziej zainteresowana dalszym wspieraniem ożywienia cen niż konkurowaniem o udział w rynku.

Kurs ropy WTI na interwale dziennym,tradingviewcom
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here