Naga MarketsJPMorgan uważa, że inwestorzy z Reddit nie spowodują dużych spadków rynkuPoczynania detalicznych traderów, które zdominowały nagłówki mediów finansowych w zeszłym tygodniu rozlewają się także na handel w obecnym tygodniu. Widać to choćby na przykładzie rynku srebra. JPMorgan & Chase nie sądzi jednak, by walka między detalistami a funduszami hedgingowymi spowodowała poważne pogorszenie sytuacji na rynkach.

  • Narzędzie do śledzenia baniek w arsenale JPMorgan nie daje sygnałów ostrzegawczych
  • “Short squeeze” na GameStop okazał się niezwykle skuteczny
  • Nie należy lekceważyć rosnącego wpływu inwestorów detalicznych oraz zdecentralizowanego finansowania

Detaliści z WallStreetBets nie spuszczają powietrza z baniek

Poważne obsunięcia mają zwykle miejsce, gdy wraz z gorszymi perspektywami występują także oznaki przeszacowania wykraczające poza wskaźniki ceny do zysków i spready kredytowe, napisali w piątek stratedzy JPMorgan kierowani przez Johna Normanda. Uważają oni, że tylko kilka rynków wykazuje oznaki nadzwyczajnej dynamiki cen lub nadmiernej dźwigni finansowej inwestorów.

– Konflikt między handlem detalicznym a funduszami hedgingowymi, który rozwija się obecnie, powinien być znacznie mniej dotkliwy niż około 10 proc. spadki, które miały miejsce prawie co roku przez ostatnie dwie dekady – napisał Normand.

– Nasze narzędzie do śledzenia baniek bazujące na ekstremalnych wzrostach cen, wycenach i dźwigni finansowej inwestorów, nie miga na czerwono na poziomie klasy aktywów – dodał Normand.

Inwestorzy detaliczni zgromadzeni wokół forum WallStreetBets na Reddit zaczęli skupować akcje GameStop. Ich celem było “wyciśnięcie” z pozycji krótkich funduszy hedgingowych. Działanie to okazało się skuteczne, a jeden z funduszy – Melvin Capital, stracił w styczniu ponad 50 proc.

fpmarkets

– Nikt nie powinien lekceważyć połączenia zdecentralizowanego finansowania i rosnącego wpływu handlu detalicznego, które mogą napędzać rynki – powiedział Normand. Analityk JPMorgan uważa jednocześnie za przesadne myślenie jakoby zachowanie traderów detalicznych spuszczało powietrze z baniek nadmuchanych przez programy luzowania ilościowego.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest blik | prognozy dolara | dax notowania na żywo | prognozy btc | ropa forum | co to jest blika |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here