Naga MarketsJPMorgan uruchamia Onyx, spółkę związaną z blockchain. Technologia ma przynieść zyskiJPMorgan przez pewien czas badał i rozwijał technologię blockchain. Teraz natomiast zamierza ją skomercjalizować uruchamiając spółkę Onyx, gdyż uważa, że może ona juz być prawdziwym biznesem. Ponadto, JPM Coin po raz pierwszy został w tym tygodniu wykorzystany komercyjnie przez dużego klienta technologicznego banku.

  • JPM Coin komercyjnie wykorzystała duża firma technologiczna
  • JPMorgan powołał nową spółkę Onyx w sektorze blockchain i walut cyfrowych
  • “Onyx stoi na czele poważnych zmian w branży usług finansowych” 

Debiut JPM Coin na rynku komercyjnym

Dzisiaj CNBC poinformowało, że cyfrowa waluta JPM Coin banku inwestycyjnego JPMorgan została po raz pierwszy wykorzystana komercyjnie przez dużą firmę technologiczną do płatności transgranicznych.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Inicjatywa została po raz pierwszy ogłoszona 14 lutego ubiegłego roku roku i została również wykorzystana podczas testów walut cyfrowych banków centralnych (CBDC) przeprowadzonych przez Monetary Authority of Singapore (MAS).

Bank stworzył nową firmę, Onyx, jako parasol dla swoich inicjatyw w zakresie blockchain i waluty cyfrowej.

– Wierzymy, że przechodzimy do okresu komercjalizacji tych technologii, przechodząc od badań i rozwoju do czegoś, co może stać się prawdziwym biznesem – powiedział Takis Georgakopoulos, globalny szef JP Morgan ds. płatności hurtowych.

Prezesem spółki Onyx zatrudniającej 100 pracowników został Umar Farooq, który do tej pory kierował projektami blockchain firmy JP Morgan. Witryna nowej organizacji informuje, że ta prowadzi prace nad pięcioma już opublikowanymi projektami.

System obsługi płatności IIN został przemianowany na Liink. Oprócz JPM Coin i Liink, Onyx jest parasolem dla współpracy CBDC z MAS, testem emisji długów na blockchain Dromaius i Quorum, protokołem blockchain niedawno przeniesionym do ConsenSys.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Onyx nową marką sektora kryptowalut

Stanowisko dyrektora generalnego (CEO) jaki objął Farooq sugeruje, że Onyx jest odrębną firmą lub przynajmniej nowym oddziałem. Dlaczego JPMorgan zdecydował się na utworzenie nowej firmy?

Najprostszą odpowiedzią byłoby stworzenie nowej, fajnej marki dla sektora. To może pomóc przyciągnąć pracowników. Nie jest tajemnicą, że większość najlepszych talentów blockchain jest przyciąganych do sektora kryptowalut ze względu na połączenie innowacji i potencjał dużych wypłat. W połączeniu z notorycznymi komentarzami CEO JPMorgan Jamiego Dimona na temat Bitcoina, niewielka separacja może być dobra dla rekrutacji i być może istnieje większa swoboda w zakresie hierarchii personelu i wynagrodzeń.

– Onyx stoi na czele poważnych zmian w branży usług finansowych. Ta nowa jednostka biznesowa odzwierciedla zaangażowanie JP Morgan w innowacje, ponieważ nadal tworzymy najnowocześniejszą technologię, która zapewnia lepszy, szybszy i bardziej zintegrowany system finansowy – czytamy w tekście Jamiego Dimona stronie internetowej Onyx

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here