Naga MarketsJeden z największych funduszy JP Morgan Asset Management, o wartości 50 miliardów dolarów zdecydował się na sprzedaż akcji za sprawą gołębiego nastawienia Fed, a także rosnącemu ryzyku dla globalnego wzrostu gospodarczego.


Fundusz JP Morgan pozbywa się akcji, powodem gołębie nastawienie Fed

Jak mówi Eric Bernbaun, menedżer portfelowy w funduszu, w tym miesiącu do 27% została zmniejszona ekspozycja na rynki europejskie i rynki wschodzące. W październiku było to jeszcze 31 procent. Popularnością cieszą się w dalszym ciągu obligacje śmieciowe, które co prawda charakteryzują się wyższą rentownością w stosunku do pozostałych obligacji ale też wysokim ryzykiem kredytowym. W portfelu znajdują się także płynne inwestycje rynku pieniężnego, które stanowią bufor bezpieczeństwa. Akcje są teraz na wysokich poziomach a ewentualne ruchy ze strony Fed mogą doprowadzić do korekty.

Cytując Bernbaun: “Ryzyko recesji w USA w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy jest nadal dość niskie, a akcja banku centralnego może nieco przesunąć cykl gospodarczy”

Zobacz także: JP Morgan Chase wypuszcza własną kryptowalutę

Według menedżera w aktualnej sytuacji rynkowej mniej ryzykowna jest inwestycja w śmieciowe obligacje niż w akcje. Ekonomiści, w tym także Ci z Goldman Sachs Group , ograniczyli swoje prognozy co do podwyżek stóp procentowych, powołując się na wyższy próg dla banku centralnego, który zwiększyłby koszty pożyczek w 2019 r. Jak podaje JP Morgan amerykańskie obligacje śmieciowe stanowiły 27% funduszu, a około 9 % zostało zainwestowane w europejskie aktywa śmieciowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here