Naga MarketsByk z Wall StreetWedług JPMorgan Chase & Co. spowolnienie tempa wzrostu nowych przypadków koronawirusa w USA może pomóc ustabilizować rynki akcji i zmniejszyć ich zmienność oraz niepewność wśród inwestorów. Indeks zmienności Cboe odzwierciedla w ostatnim czasie dane związane z globalnym rozprzestrzenianiem się nowych zachorowań. Strategowie techniczni Jason Hunter i Alix Tepper Floman uważają, że istnieje związek między indeksem z rynkami akcji w USA. Wskazują, że liczba stanów o stopie zachorowalności wzrostu powyżej 20% spadła do poniżej 10 z ponad 40 w ciągu ostatnich dwóch tygodni, co powinno utrzymać presję na spadki indeksu VIX i złagodzić spadki na rynku akcji.


JPMorgan: Rynek akcji odbije w wyniku spowolnienia zachorowań w USA

jpmorgan budynekW oparciu o ostatnią korelację, spowolnienie wzrostu przypadków w USA może pomóc wywierać dalszą presję na obniżenie implikowanej zmienności kapitału i zmniejszyć szansę na przebicie marcowego dna. Podejrzewamy, że rynki mogą znaleźć grunt dzięki tym statystykom, biorąc pod uwagę ogromną niepewność związaną z pandemią – napisali strategowie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci JPMorgan spodziewają się, że poziom 2100 utrzyma się na indeksie S&P 500, służąc jako podłoga dla rynków akcji w tym kwartale. Z drugiej strony obszar 2750–2 850 postrzegają jako główną strefę oporu w tym samym okresie i oczekują odbicia właśnie w jego kierunku. Indeks zamknął się w piątek poniżej poziomu 2490, a w marcu spadł do poziomu około 2192.

Władze Nowego Jorku poinformowały o pierwszym spadku dziennej liczby zgonów z powodu koronawirusa w niedzielę, chociaż gubernator Andrew Cuomo powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby wyciągać wnioski z tych liczb. W New Jersey, które ma drugą co do wielkości liczbę przypadków w Stanach Zjednoczonych, odnotowano również spadek wskaźnika śmiertelności.

Nowy Jork jako pierwszy odnotował lekki przełom ws. zachorowań spowodowanych przez COVID-19. Prognozujemy, że dalsze spowolnienie tempa wzrostu w ciągu najbliższego tygodnia również w innych regionach pomoże poprawić nastroje na rynkach akcyjnych – podsumowano.

S&P 500 wzrośnie ponad 300 punktów?

Jeśli prognoza JPMorgan się sprawdzi indeks S&P 500 odbije od obecnego poziomu 2488 ponad 300 punktów. Taki scenariusz oznaczałby wzrosty również na innych rynkach akcyjnych na świecie. Przebicie formacji podwójnego szczytu w okolicach poziomu 2630 otworzyłoby drogę do strefy 2750 – 2850. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 2346 (minimum z 2018 r.) oraz tegoroczny dołek 2192.

Kurs indeksu SP500 na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs indeksu SP500 na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here