Naga MarketsIle bitcoina powinno się znajdować w portfelu? JPMorgan rekomenduje BTC klientomStrategowie bankowego giganta z Wall Street JPMorgan zasugerowali przeznaczenie 1 procenta alokacji portfela na bitcoina. BTC miałby posłużyć jako zabezpieczenie przed wahaniami tradycyjnych klas aktywów, takich jak akcje, obligacje i towary. Bitcoin (BTC/USD) jest dziś handlowany pod poziomem 47 000 USD.

  • Zalecenie JPMorgan dotyczące BTC obejmuje jedynie niewielką alokację procentową
  • Krypto-aktywa powinny być traktowane jako narzędzia inwestycyjne,
  • Zakupy kryptowalut wzrosły w 2021 roku, a bitcoin osiągnął rekordowe poziomy

Sprzeczne sygnały z JPMorgan

Zalecenie JPMorgan obejmuje jedynie niewielką alokację procentową, aby złagodzić ryzyko wszelkich dużych spadków wartości aktywów cyfrowych. Bitcoin jest bowiem bardzo zmiennym aktywem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od ostatniego historycznego szczytu do dzisiejszego dołka, bitcoin osunął się o 24 proc. Jednakże, kiedy spojrzymy na wykres od początku tego, notowania BTC/USD wzrosty około 60 proc.

– W portfelu obejmującym wiele aktywów, inwestorzy mogą prawdopodobnie przeznaczyć do 1 proc. swojej alokacji na kryptowaluty, aby osiągnąć jakikolwiek wzrost wydajności w ogólnych zwrotach portfela skorygowanych o ryzyko – napisali strategowie Joyce Chang oraz Amy Ho w nocie JPMorgan.

Analitycy JPMorgan dodali, że krypto-aktywa powinny być traktowane jako narzędzia inwestycyjne, a nie waluty finansowania, takie jak USD czy JPY. Wydaje się, że zalecenia są sprzeczne z opiniami przedstawionymi na początku tego miesiąca przez innych strategów z JPMorgan inwestycyjnego, którzy twierdzili, że „kryptowaluty nadal stanowią najgorsze zabezpieczenie przed dużymi osunięciami na rynku akcji”.

Zakupy kryptowalut wzrosły w 2021 roku i nie tylko za sprawą zakupów instytucjonalnych. Robinhood poinformował, że ​​około 6 milionów nowych użytkowników kupiło kryptowaluty na platformie tylko przez pierwsze dwa miesiące tego roku.

Liczby przyćmiewały te z poprzedniego roku, co wskazuje, że wzrost dynamiki w sektorze detalicznym jest nadal silny pomimo ostatniej korekty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin wyznacza nowe minima

Cena bitcoina spadła dziś do nowego dołka przy 44 152 USD. W minioną niedzielę za 1 BTC trzeba było zapłacić aż 58 354 USD.

Wczorajszy dzień na BTC/USD zakończył się pod 20-dniową średnią, która z perspektywy technicznej mogła stanowić dynamiczne wsparcie. Kluczowy obszar horyzontalny wypada teraz między 42 000 – 40 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here