Naga MarketsStatus prawny i regulacyjny bitcoina i innych kryptowalut to coś, z czym należy się natychmiast uporać, powiedział sceptyk BTC i szef JPMorgan, Jamie Dimon. Dimon, który w 2017 roku nazwał bitcoina „oszustwem”, przedstawił swoje aktualne uwagi w liście do akcjonariuszy. Kurs BTC/USD nieznacznie wzrasta w czwartek oscylując w okolicach 65 500 USD.

  • Regulatorzy muszą zdecydować, co chcą włączyć do systemu regulacyjnego, a czego nie chcą uwzględniać, uważa Simon
  • Coraz więcej tradycyjnych inwestorów finansowych interesuje się kryptowalutami, a duże banki liczą na jaśniejsze zasady
  • 58 firm fintech o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 1 miliard dolarów konkurują o krypto-klientów oferując szybsze i bardziej wydajne usługi

JPMorgan: Tradycyjne banki są zagrożone przez krypto-parabanki i fintechy

Pojawiają się poważne problemy, którymi należy się zająć – i to szybko: rozwój równoległego systemu bankowego, stan prawny i regulacyjny kryptowalut, właściwe i niewłaściwe wykorzystanie danych finansowych, ogromne ryzyko, jakie cyberbezpieczeństwo stwarza dla systemu, właściwe i etyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji, skuteczna regulacja systemów płatności– napisał.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dyrektor generalny jednego z największych banków na świecie wskazał również, że „regulatorzy muszą zdecydować, co chcą włączyć do systemu regulacyjnego, a czego nie chcą uwzględniać”, podkreślając, jak skomplikowane są obecnie krypto-regulacje w Stanach Zjednoczonych.

Dimon może mieć rację – szczególnie jeśli chodzi o kryptowaluty: różne agencje rządowe wydają się mieć różne plany, czasem obierając sprzeczne stanowiska.

Chociaż coraz więcej tradycyjnych inwestorów finansowych interesuje się kryptowalutami, duże banki liczą na jaśniejsze zasady. Jeszcze wczoraj dyrektor generalny Goldman Sachs, David Solomon, powiedział, że spodziewa się „wielkiej ewolucji” w świecie waluty cyfrowej pod względem regulacji, a obecne przepisy uniemożliwiają bankowi działanie zgodnie z prawem na rynku kryptowalut.

Dimon napisał także w liście, że tradycyjne banki są zagrożone przez parabanki i fintechy, a JPMorgan „agresywnie dostosowywał się do nowych wyzwań” prezentowanych przez amerykański „big tech”.

JPMorgan szacuje, że obecnie istnieje 58 firm fintech o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 1 miliard dolarów, które konkurują o krypto-klientów oferując szybsze i bardziej wydajne usługi.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs bitcoina (BTC) stabilizuje się w czwartek

Notowania BTC/USD wzrastają w czwartek do godziny 13:00 o ponad 1% oscylując w okolicach poziomu 56 500 USD. W przypadku przebicia wczorajszego minimum 55 441 USD sprzedający mogą wydłużyć korektę do poziomu wsparcia 50 360 USD z celem na główny poziom 42 000 USD. Z drugiej strony ponowny wzrost powyżej 60 000 USD otworzyłby drogę w kierunku historycznego maksimum 61 782 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eur/usd | pknorlen notowania | eur/usd wykres | bitcoin kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here