Naga MarketsJPMorgan

J.P. Morgan zaprezentował prototyp swojej platformy blockchain dla rynków kapitałowych, która ma na celu obniżenie kosztów i usprawnieniu transakcji papierami wartościowymi. Wiadomość pojawiła się podczas trwającej konferencji kryptowalutowej Consensus2018 w Nowym Jorku.


Christine Moy, dyrektor działu krypto J.P. Morgana, powiedziała, że blockchain może w przyszłości przekształcić infrastrukturę rynków kapitałowych. Rynki na których dokonywane są duże transakcje angażują wiele systemów, dane płyną pomiędzy emitentami, a zarządzającymi aktywami i inwestorami.

Blockchain może zaoferować pojedynczą, uproszczoną aplikację z której wiele jednostek może korzystać. To przyniesie zapewne istotne oszczędności a także pokona problemy jeśli chodzi o kwestię zaufania między stronami.

J.P. Morgan, podobnie jak Santander i inne ważne banki oraz gracze branży technologicznej – jest częścią Enterprise Ethereum Alliance, organizacji non-profit, która koncentruje się na współdziałaniu między aplikacjami blockchain Ethereum, a także poprawie ich prywatności, skalowalności i bezpieczeństwa.

Daniel Pinto, potwierdził, że bank “zagląda” w przestrzeń krypto,  a technologia bez wątpienia “odegra rolę” w przyszłości banku. JP Morgan już pracuje nad integracją blockchain, ostatnio złożył patent.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKazachstan: ONZ powinien wprowadzić globalne regulacje kryptowalut
Następny artykułJP Morgan zatrudnił 29-latka na czele działu rozwoju technologii blockchain
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here