Naga MarketsJPMorgan ostrzega przed słabością bitcoina (BTC)Ostatnich kilka razy gdy analityk JPMorgan Chase & Co., Nikolaos Panigirtzoglou był świadkiem tak negatywnej akcji cenowej na bitcoinie (BTC), kupujący wracali na czas, aby zapobiec głębszym spadkom. Tym razem ekonomista jest jednak nieco zaniepokojony.

  • Powodem niepokoju ma być likwidacja sporej ilości długich pozycji lewarowanych na rynku futures
  • Zazwyczaj doprowadzało to do dynamicznego odbicia BTC/USD, tym razem może być jednak inaczej

Bitcoin w tarapatach? Obawy analityków JPMorgan Chase

Jeśli największa kryptowaluta nie będzie w stanie wkrótce przebić się z powrotem powyżej 60 tys. dol., sygnały wzrostowe załamią się, napisali analitycy pod przewodnictwem Panigirtzoglou w nocie skierowanej do klientów we wtorek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jest prawdopodobne, że traderzy i fundusze kryptowalutowe, przynajmniej częściowo stali za gromadzeniem długich kontraktów terminowych na BTC w ostatnich tygodniach, a także za odreagowaniem na przestrzeni minionego weekendu.

– W ciągu ostatnich kilku dni rynki kontraktów terminowych na BTC doświadczyły gwałtownej likwidacji w podobny sposób, jak w połowie lutego ubiegłego roku, w połowie stycznia ubiegłego roku lub pod koniec listopada ubiegłego roku. Sygnały będą naturalnie zanikać przez kilka miesięcy, biorąc pod uwagę ich wciąż podwyższony poziom – dodaje Nikolaos Panigirtzoglou.

W tych trzech poprzednich przypadkach, ogólny impuls przepływu był wystarczająco silny, aby umożliwić BTC szybkie wybicie powyżej kluczowych oporów, dając miejsce do dalszego budowania pozycj.

Bitcoin stracił impet w ostatnich dniach po osiągnięciu poziomu niemal 65 tys. dol.

To, czy zobaczymy powtórkę tych poprzednich epizodów w obecnej koniunkturze, pozostaje kwestią otwartą – stwierdzili analitycy. Prawdopodobieństwo powtórki wydaje się mniejsze, ponieważ zanik impetu wydaje się bardziej zaawansowany, a tym samym trudniejszy do odwrócenia, dodają. Przepływy do funduszy BTC również zaczynają ich zdaniem słabnąć.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sytuacja na giełdzie | dow jones | pgnig gielda | biomed lub akcje | kurs akcji biomed lublin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here