TMS


Jamie Dimon, prezes JPMorgan

JPMorgan Chase & Co (JPMorgan) został oskarżony w sądzie federalnym na Manhattanie, o pobieranie opłat i prowizji od klientów, gdy uniemożliwił im nabywanie kryptowalut za pomocą kart kredytowych pod koniec stycznia i zaczął traktować takowe transakcje jako zaliczki gotówkowe.


Złozony we wtorek (11 kwietnia) pozew twierdzi, że bank żądał dodatkowych opłat oraz zdecydowanie wyższych odsetek od zaliczek pieniężnych niż w przypadku kart kredytowych i odmówił zwrotu opłat w momencie gdy kliencie składali swoje reklamacje.

Rzecznika JPMorgan, Mary Jane Rogers, odmówiła komentarza w sprawie pozwu dodając jednocześnie, że bank przestał przetwarzać transakcje nabycia tokenów kryptograficznych przy użyciu kart kredytowych 3 lutego z powodu związanego z tym ryzyka. Klienci mogą korzystać z kart debetowych w celu zakupu Bitcoina i jego pochodnych, bez ponoszenia dodatkowych opłat za zaliczki gotówkowe.

Kilka banków w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, w tym Lloyds oraz Citigroup zakazało używania kart kredytowych do zakupu kryptowalut na początku roku, po dynamicznych spadkach wartości całego rynku.

Mieszkaniec stanu Idaho, Brady Tucker, który został wymieniony w pozwie, musiał zapłacić dodatkowe 143,30$ prowizji oraz 20,61$ w odsetkach za pięć transakcji kryptowalutowych przeprowadzonych pomiędzy 27 stycznia i 2 lutego, czyli przed okresem kiedy JPMorgan oficjalnie zablokował możliwość korzystania z kart kredytowych na krypto-rynku. W pozwie bank jest oskarżony przede wszystkim o naruszenie amerykańskiego prawa w zakresie ustawy kredytowej, która wymaga od emitentów kart kredytowych pisemnego powiadomienia klientów o wszelkich istotnych zmianach w tabeli opłat oraz w regulaminach. Tucker domaga się odszkodowania w wysokości $1 miliona.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here