Naga Markets

Na środowej konferencji finansowej prezes amerykańskiego banku inwestycyjnego JPMorgan Jamie Dimon powiedział inwestorom, że martwi się zaostrzeniem polityki przez Fed i skutkami wojny ukraińsko-rosyjskiej. Dimon uważa, iż ​​zmierzamy w kierunku „huraganu gospodarczego” wskazując, że kryptowalut pozostają silnie skorelowane z giełdą. Kurs BTC/USD spada w piątek poniżej 30 000 USD.

Główne kryptowaluty są silnie skorelowane z Wall Street

W tej chwili jest dość spokojnie, wszystko idzie dobrze, wszyscy myślą, że Fed może sobie z tym poradzić. Ten huragan jest coraz bliżej i nadchodzi w naszą stronę – ostrzegł Dimon.Stanowisko Dimona odzwierciedla panujący negatywny sentyment, który obciąża akcje, a co za tym idzie, również kryptowaluty w tym roku. Główne kryptowaluty są silnie skorelowane z Wall Street. Mają też wysoką betę względem akcji. Oznacza to, że krypto w efekcie wzmacnia ruchy giełdowe. Jeśli akcje rosną, kryptowaluty rosną wyżej. I odwrotnie.

Chociaż w historii widzieliśmy spadek korelacji kryptowalut względem rynku akcji, nie działało to na korzyść wirtualnych walut. W ciągu ostatnich dwóch dni Bitcoin stracił 7% do około 29 700 USD, a Ethereum spadło o 9% do około 1800 USD. Tymczasem Dow, S&P 500 i Nasdaq przez większość czasu pozostawały w konsolidacji.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Teraz wszystko sprowadza się do pytania, kiedy inwestorzy odzyskają apetyt na ryzyko, ponieważ, poza kilkoma przypadkami, ceny kryptowalut były w dużej mierze napędzane przez szerszy handel oparty na ryzyku.

Myślę, że kluczem do długoterminowej aprecjacji cen jest to, że musimy zobaczyć, jak apetyt do  ryzyka powróci na rynki. Oznacza to, że inwestorzy muszą zobaczyć szczyt inflacji. Myślę, że muszą też usłyszeć od Fedu kiedy decydenci mogą powstrzymać się od zaostrzenia monetarnego – napisał Ben McMillian, dyrektor ds. inwestycji w IDX Digital Assets.

NED

McMillan uważa, że ​​jeśli inflacja osiągnie szczyt i pojawi się więcej jasności w działaniach Fed, a także w wojnie na Ukrainie, Bitcoin może „wrócić do poziomu otwarcia z 2022 r. jeszcze w tym roku”.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | kur euro | alior akcje opinie | gpw cdr | asseco akcje | kurs ropy brent | akcje livechat |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułMocne odbicie na spółkach technologicznych | Analiza rynku z EXANTE
Następny artykułPremier Morawiecki posiada w portfelu obligacje za 4,6 mln zł!
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here