Naga Marketsjpmorgan budynekPrzesunięcie korelacji pomiędzy amerykańskimi akcjami i spreadami kredytowymi oraz rozbieżność między walutami rynków rozwiniętych i wschodzących w stosunku do dolara, może być wczesnym sygnałem ostrzegawczym dla głównych rynków, jak twierdzi JPMorgan Chase & Co.


Jak możemy przeczytać w ostatniej notce JPMorgan, klienci stali się ostrożniejsi, ponieważ zarówno na obligacjach, jak i akcjach mogliśmy obserwować w ostatnim czasie wyraźne wzrosty. Nie jest to normalna sytuacja, dodatkowo mamy do czynienia ze spadkiem rentowności oraz niewielkim osłabieniem dolara amerykańskiego, co może niepokoić.

Te artykuły również Cię zainteresują
korelacje akcje bloomberg
Źródło: Bloomberg

Analitycy JP Morgan dodali, że spready kredytowe mogą się zwiększać w kolejnych miesiącach. Nie jest to jeszcze sytuacja to zmartwień, dopóki wzrosty mają pokrycie w transakcjach. Natomiast problem pojawi się gdy zyski przedsiębiorstw zaczną maleć. „Wówczas zwiększanie się spreadów będzie znakiem ostrzegawczym, tak jak to miało miejsce w późnych latach 90., zanim akcje osiągnęły szczyt w 2000 r.” Podczas gdy indeks S&P500 zyskał 15%, rentowność spadła o ponad półtora procenta, do 3,68%.

Zobacz także: Konflikt w Libii winduje ceny ropy, baryłka oil WTI kosztuje ponad 63 dolary

Sytuacja techniczna na S&P500

Amerykańskie indeksy kontynuują wzrosty. od początku roku możemy obserwować silne ruchy nie tylko na S&P500 ale także na NASDAQ czy DJIA. Jeżeli chodzi o ten pierwszy, zbliżamy się do historycznych szczytów. Wydaje się, że tylko kwestią czasu będzie atak na poziom 2940 pkt. Wsparciem pozostaje strefa przy 2815 pkt, dopiero jej wybicie dałby sygnał do większej korekty spadkowej, jak na razie przewagę ma popyt.

Indeks amerykański S&P500Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here