Naga MarketsNiespodziewane zwycięstwo w wyborach prezydenta Donalda Trumpa w przyszłym tygodniu może przynieść korzyści amerykańskim akcjom i dolarowi (USD), utrudniając jednocześnie wzrosty na azjatyckich aktywach, w tym na juanie chińskim (CNY), twierdzą eksperci z JPMorgan Chase & Co. Indeks S&P 500 spada od początku tygodnia zamykając się we wtorek poniżej poziomu 3400.

  • Stratedzy przyjrzeli się trendom rynkowym po 2016 roku w poszukiwaniu wskazówek
  • Aktywa azjatyckie będą wrażliwe na kontynuację prezydentury Trumpa
  • W tym roku istnieje mniejsze pole do spadku cen złota i wzrostu cen miedzi

Wybory w USA: Trump ponownie zaskoczy, a Wall Street skorzysta?

Według strategów z banku inwestycyjnego może powtórzyć się scenariusz rynkowy z 2016 roku, gdy Trump nieoczekiwanie wygrał wybory. Kandydat demokratów Joe Biden prowadzi obecnie w sondażach, ale firmy z Wall Street ostatnio coraz częściej ostrzegają przed zakładaniem, że pokona obecnego prezydenta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stratedzy JPMorgan stwierdzili, że można spodziewać się rynkowego echa sprzed czterech lat, jeśli Trump wygra, takiego jak:

  • Pozytywna reakcja rynku na amerykańskie akcje w porównaniu z akcjami spoza USA;
  • Wzrost dolara i spadek walut azjatyckich;
  • Słabe wyniki akcji azjatyckich w porównaniu do globalni rówieśnicy.
Akcje na Wall Street rosły, a akcje azjatyckie pozostawały w tyle po zwycięstwie Trumpa w 2016 roku, źródło: bloomberg

Aktywa azjatyckie będą wrażliwe na kontynuację prezydentury Trumpa, ponieważ prawdopodobnie oznaczałoby to dalszy konflikt między USA i Chinami w zakresie handlu, technologii i inwestycji – podkreślili w raporcie stratedzy.

Podczas gdy sondaże dają Bidenowi przewagę, analitycy pamiętają, jak Trump zszokował wielu ekspertów i rynki, pokonując w 2016 roku Hillary Clinton. Niektórzy inwestorzy nastawili się nie tylko na scenariusz wygranej Bidena, ale również prognozują, że zarówno Senat jak i Izba Reprezentantów wpadną w ręce Demokratów.

Inne aktywa mogą oderwać się od wzorców obserwowanych w 2016 roku. Tym razem istnieje mniejsze pole do spadku cen złota – dodał JPMorgan.

Strategowie stwierdzili również, że może istnieć pewna presja na wzrost rentowności 10-letnich obligacji, choć nie tej samej wielkości, co cztery lata temu, kiedy rynki zaczęły wyceniać możliwość znacznych obniżek podatków finansowanych z deficytu.

Inicjatywy infrastrukturalne nie były głównym tematem kampanii Trumpa, co sugeruje mniejsze pole do wzrostu miedzi w porównaniu do 2016 roku – podsumowano.

Plus500

S&P 500 pozostaje w korekcie spadkowej

Notowania indeksu S&P 500 spadły we wtorek o -0,30% po silnej przecenie w poniedziałek. Tym samym jest to pierwsza sesja od początku października, gdy kurs zamknął się poniżej okrągłego poziomu 3400. Dalsza deprecjacja, a w konsekwencji przebicie poniedziałkowego minimum 3364 otworzyłoby drogę do kolejnego ważnego poziomu wsparcia 3300. Z drugiej strony dopiero trwały wzrost powyżej lokalnego oporu 3428 przywróciłby siłę kupujących.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here