Naga MarketsAmerykański bank inwestycyjny JPMorgan Chase złożył wniosek o patent na system wykorzystujący technologię blockchain do wydawania „wirtualnych kwitów depozytowych”, których sposób działania łudząco przypomina emisję tokenów podczas Initial Coin Offering (ICO). Patent został złożony w styczniu tego roku, a Amerykański Urząd Patentowy opublikował go 19 lipca, w czwartek.

Hosting IPO na blockchainie

Pomysł giganta inwestycyjnego polega na wykorzystaniu rozproszonej sieci do tokenizacji aktywów i handlowania nimi za pomocą wirtualnych kwitów. Tak naprawdę brzmi to bliźniaczo podobnie do monet emitowanych w trakcie ICO. Będą one wchodziły w jurysdykcję SEC, ponieważ mają znamiona papierów wartościowych.

W zależności od charakteru zasobu właściciel tokena byłby również w stanie zrealizować rachunek za dany składnik aktywów, przekazując go do depozytariusza, który następnie anulowałby tokeny. JPMorgan uważa, że ​​jednym z przykładów użycia proponowanego systemu jest umożliwienie firmom przeprowadzenia wstępnych ofert publicznych (IPO) w środowisku blockchain.

Wygląda to na sposób zorganizowania ICO przez spółki, które nie chcą być kojarzone z tym terminem. Warto zauważyć, że około 80% ICO to próby wyłudzenia pieniędzy. Nic dziwnego, że legalnie działające firmy mogą czuć niechęć do pozyskiwania funduszy w ten sposób. Rozwiązanie zaproponowane przez JPMorgan wygląda na sposób stworzenia zasłony dymnej, próbę stworzenia bliźniaczego do ICO systemu pod inną nazwą.

Eksperymenty blockchainowe

To nie pierwszy raz, kiedy JPMorgan pracował nad platformą blockchainową. Na początku tego roku firma nawiązała współpracę z National Bank of Canada i grupą innych podmiotów, aby zasymulować emisję wartego 150 mln USD certyfikatu Yankee (CD) na Quorum – opartej na Ethereum platformie blockchain należącej do JPMorgan – równolegle z fizycznym certyfikatem wydanym w tradycyjny sposób.

“Jednym z zadań programu JP Morgan jest zidentyfikowanie, w jaki sposób blockchain może tworzyć wartość, wydajność i lepsze doświadczenie dla naszych klientów w całym łańcuchu rynków finansowych” – powiedziała Christine Moy, kierownik programu blockchain JPMorgan. “Z niecierpliwością czekamy na eksplorację możliwości rynków kapitałowych z obsługą blockchain, w jaki sposób tego rodzaju rozwiązania mogą przynieść korzyści naszym klientom”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here