TMS


JPMorgan Chase dąży do opatentowania systemu wykorzystywania rozproszonych ksiąg rachunkowych jako sposobu na ułatwienie realizowania transakcji finansowych.


W zgłoszeniu patentowym opublikowanym w czwartek przez Urząd Patentowy, JPMorgan opisał system, który wykorzystuje księgi rozproszone do rejestrowania płatności wysyłanych z jednego banku do drugiego przy użyciu sieci typu peer-to-peer. Według banku wykorzystanie technologii zapewniłoby “unikalny system do rejestrowania transakcji i przechowywania danych”.

Według banku, sieć blockchain mogłaby poprawić istniejące systemy, umożliwiając w czasie rzeczywistym rozliczanie transakcji dużo taniej i szybciej niż jest to obecnie możliwe.

“Aby płatność zagraniczna mogła zostać dokonana z organizacji płatniczej na rzecz beneficjenta, należy wysłać kilka komunikatów między bankami i izbami rozliczeniowymi zaangażowanymi w przetwarzanie transakcji, co często skutkuje powolną transakcją, ponieważ istnieje możliwość opóźnienia, także z powodu pośredników” – wyjaśnia bank.

Być może nie będzie zaskoczeniem, że JPMorgan ubiega się o patent w dziedzinie płatności międzybankowych z użyciem P2P, ponieważ bank uruchomił platformę dla tego rodzaju usług, zbudowaną na bazie Ethereum, kilka dni przed złożeniem wniosku patentowego.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here