Naga Markets


JPMorgan Chase dąży do opatentowania systemu wykorzystywania rozproszonych ksiąg rachunkowych jako sposobu na ułatwienie realizowania transakcji finansowych.


W zgłoszeniu patentowym opublikowanym w czwartek przez Urząd Patentowy, JPMorgan opisał system, który wykorzystuje księgi rozproszone do rejestrowania płatności wysyłanych z jednego banku do drugiego przy użyciu sieci typu peer-to-peer. Według banku wykorzystanie technologii zapewniłoby “unikalny system do rejestrowania transakcji i przechowywania danych”.

Według banku, sieć blockchain mogłaby poprawić istniejące systemy, umożliwiając w czasie rzeczywistym rozliczanie transakcji dużo taniej i szybciej niż jest to obecnie możliwe.

“Aby płatność zagraniczna mogła zostać dokonana z organizacji płatniczej na rzecz beneficjenta, należy wysłać kilka komunikatów między bankami i izbami rozliczeniowymi zaangażowanymi w przetwarzanie transakcji, co często skutkuje powolną transakcją, ponieważ istnieje możliwość opóźnienia, także z powodu pośredników” – wyjaśnia bank.

Być może nie będzie zaskoczeniem, że JPMorgan ubiega się o patent w dziedzinie płatności międzybankowych z użyciem P2P, ponieważ bank uruchomił platformę dla tego rodzaju usług, zbudowaną na bazie Ethereum, kilka dni przed złożeniem wniosku patentowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: AUD/JPY, GBP/NZD, EUR/AUD
Następny artykułKanadyjskie Ivey PMI lepsze od oczekiwań. Jak reaguje CAD?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here