Naga MarketsBitcoinPieniądze silnie wypływają z funduszy złota w stronę Bitcoina od października. Jest to trend, który będzie się utrzymywał w dłuższej perspektywie, gdy więcej inwestorów instytucjonalnych zajmie pozycję w kryptowalutach, według strategów JP Morgan, w tym Nikolaosa Panigirtzoglou. Najpopularniejsza kryptowaluta spadła w środę do poziomu 17640 USD i odbija popołudniu oscylując w okolicach 18460 USD.

  • Waluty cyfrowe stają się coraz bardziej popularne jako klasa aktywów
  • Akceptowanie BTC przez inwestorów instytucjonalnych dopiero się rozpoczęło
  • Fundusz Grayscale Bitcoin Trust, odnotował wpływy w wysokości prawie 2 miliardów dolarów od października

Rajd Bitcoina pobudza Wall Street do zakwestionowania przyszłości złota

JPMorgan jest jednym z nielicznych banków na Wall Street prognozując poważną zmianę na rynkach złota i kryptowalut, ponieważ waluty cyfrowe stają się coraz bardziej popularne jako klasa aktywów. Trend ten może stanowić problem dla byków na rynkach metali szlachetnych w nadchodzących latach, jeśli inwestorzy przeniosą choćby niewielką część swojego kapitału ze złota na kryptowaluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akceptowanie Bitcoinów przez inwestorów instytucjonalnych dopiero się rozpoczęło, podczas gdy w przypadku złota jego przyjęcie przez inwestorów instytucjonalnych jest w bardzo zaawansowanym stadium – napisali stratedzy JPMorgan.

Według ekspertów, fundusz Grayscale Bitcoin Trust, odnotował wpływy w wysokości prawie 2 miliardów dolarów od października, w porównaniu z wypływami 7 miliardów dolarów w przypadku funduszy giełdowych zabezpieczonych złotem.

Obliczenia JPMorgan sugerują, że Bitcoin stanowi tylko 0,18% aktywów banku, w porównaniu z 3,3% w przypadku złotych funduszy ETF. Przechylenie szali ze złota w stronę BTC oznaczałoby transfer miliardów gotówki.

Jeśli ta średnio- i długoterminowa teza okaże się słuszna, cena złota w nadchodzących latach ucierpi z powodu strukturalnego przepływu – podkreśliłi stratedzy z JPMorgan.

Bitcoin w korekcie po silnych wzrostach w październiku i listopadzie

Jednak w perspektywie krótkoterminowej istnieje duża szansa, że ​​cena Bitcoina ulegnie korekcie, a złoto powinno odreagować. W przypadku BTC sygnały pędu uległy pogorszeniu, co prawdopodobnie spowoduje sprzedaż przez inwestorów handlujących według trendów cenowych.

Bitcoin spadł o 6% od zamknięcia na rekordowo wysokim poziomie 19 918 USD w zeszłym tygodniu. W środę notowania oscylują w okolicach 18400 USD po wcześniejszym spadku do poziomu 17640 USD. Dalsza przecena może doprowadzić do ponownego testu lokalnego minimum na poziomie 16180 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here