Naga MarketsSalwador-BTC-bitcoinJPMorgan przedstawił swoją opinię na temat Salwadoru, kraju, który ostatnio zaakceptował bitcoina jako prawny środek płatniczy obok dolara amerykańskiego. Eksperci uważają, iż trudno dostrzec jakiekolwiek wymierne korzyści ekonomiczne związane z przyjęciem bitcoina. Kurs BTC/USD spada drugą sesję z rzędu poniżej poziomu 33 000 USD.

  • Zespół badawczy JPMorgan & Chase w opublikował raport zatytułowany „Bitcoinizacja Salwadoru”
  • Brak płynności i niski wolumen są „potencjalnie znaczącym ograniczeniem potencjału BTC jako środka wymiany
  • Wielu zwolenników szybko zwróciło uwagę, że raport JPMorgan nie wspomina o Lightning Network
  • Salwador stawia na bitcoina. Chce pozyskać 750 mln USD rocznie w BTC

Bitcoinizacja Salwadoru. Ekstremalna zmienność BTC stanowi wyzwanie

Salwador niedawno uchwalił przepisy uznające bitcoina jako legalny środek płatniczy obok dolara amerykańskiego. Zespół badawczy JPMorgan & Chase w opublikował w czwartek raport zatytułowany „Bitcoinizacja Salwadoru”.Trudno dostrzec jakiekolwiek wymierne korzyści ekonomiczne związane z przyjęciem bitcoina jako drugiej formy prawnego środka płatniczego. Ostatnie badania sugerują powszechny sceptycyzm i wahanie dotyczące bitcoina jako środka wymiany. Jego ekstremalna zmienność stanowi szczególnie dotkliwe wyzwanie w systemie bimonetarnym obok oficjalnej dolaryzacji – napisano w raporcie.

JPMorgan zauważył również, że dzienne wolumeny obrotu bitcoinami często wynoszą od 40 do 50 miliardów dolarów. Jednak duża część BTC jest zamknięta w niepłynnych podmiotach, a ponad 90% nie zmienia właściciela od ponad roku.

Tylko niewielka część monet w obiegu jest płynna i dostępna do użytku w codziennych transakcjach. Dzienna aktywność płatnicza w Salwadorze stanowiłaby 4% niedawnego wolumenu transakcji w sieci i ponad 1% całkowitej wartości tokenów, które zostały przeniesione między portfelami w ubiegłym roku – dodano.

Raport JPMorgan ponadto dodaje, że brak płynności i niski wolumen są „potencjalnie znaczącym ograniczeniem potencjału BTC jako środka wymiany”.

Jednak wielu zwolenników szybko zwróciło uwagę, że raport JPMorgan nie wspomina o Lightning Network. Trzy główne portfele bitcoin używane w Salwadorze wykorzystują Lightning Network: nadchodzący rządowy portfel Chivo, portfel Bitcoin Beach i aplikacja Jack Mallers’ Strike.

Utrzymująca się nierównowaga popytu BTC/USD na platformie rządowej (Chivo) może kanibalizować płynność dolara i ostatecznie wprowadzić ryzyko fiskalne i bilansu płatniczego – podkreślono w raporcie JPMorgan.

Ponadto zespół ekspertów uważa, że ​​przyjęcie bitcoina jako prawnego środka płatniczego „może zagrozić negocjacjom z MFW”.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Bitcoin (BTC) coraz bliżej 30 000 USD

Notowania BTC/USD spadają drugi dzień z rzędu przebijając we wtorek poziom 33 000 USD. Dalsza deprecjacja powinna doprowadzić do testu okrągłego poziomu wsparcia 30 000 USD, a jego trwałe przebicie oraz poziomu 27 733 USD może doprowadzić do utworzenia kolejnego impulsu spadkowego z celem na okrągły poziom 20 000 USD. Z drugiej strony dopiero powrót powyżej oporu 42 000 USD wyhamowałby presje sprzedających.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here