Naga MarketsJamie Dimon przemawiaPrezes JP Morgan Chase, Jamie Dimon, powiedział CNBC, że nowa kryptowaluta banku, JPM Coin, mogłaby zostać wykorzystana przez zwykłych konsumentów w codziennych transakcjach.

Podczas sekcji Q & A, Dimon stwierdził, że “JP Morgan Coin może być wewnętrzną [walutą firmy], może być komercyjną [walutą], może kiedyś być [dedykowana] konsumentom”. E-moneta ma rzekomo znaleźć zastosowanie do płatności detalicznych.

Obrót o 180 stopni

Amerykański gigant, bank inwestycyjny JP Morgan Chase, ogłosił niedawno, że planuje wprowadzić na rynek własną kryptowalutę, która ma działać w bankowości w USA. Wszystko w celu zwiększenia efektywności systemu rozliczeń. Stąd też JPM Coin będzie początkowo koncentrować się na międzynarodowych rozliczeniach dużych korporacji, pomagając przyśpieszyć transakcje, które obecnie, z wykorzystaniem istniejących opcji, takich jak SWIFT, trwają dzień lub dłużej.

Po oficjalnym ogłoszeniu powstania JPM Coin, sprawa wywołała spore emocje. Coin ma w społeczności kryptowalut zarówno zwolenników jak i przeciwników. Bill Barhydt, dyrektor generalny aplikacji inwestycyjnej Abra, zasugerował, że pomysł JP Morgan Chase jest absurdalny. Stwierdził także, że cała inicjatywa “to kompletna strata czasu”.

Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział również przy innej okazji, że JPM Coin nie jest stricte kryptowalutą.

W przeciwieństwie do tych, sceptycznych stanowisk, współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanian stwierdził parę dni temu, że obecne działania JP Morgan są po prostu kolejną oznaką na to, że prawdziwe innowacje mają miejsce w okresach, gdy spekulanci opuszczają rynki.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jamie – krętacz?

Sprawa nie budziłaby takich kontrowersji, gdyby nie fakt, że wcześniej, przez dobrych kilkanaście miesięcy, CEO banku Jamie Dimon mocno atakował idee bitcoina i kryptowalut. Nazywał główną blockchainową monetę mianem oszustwa i naśmiewał się z osób, które inwestują w ten rynek. Co ciekawe, jak sam przyznał, jednym z owych inwestorów była jego córka…

Krytyka Dimona mogła więc być zasłoną dymną albo próbą podkopania pozycji rynkowej BTC, by przygotować grunt pod e-monetę banku. Jak rynek przyjmie nową “kryptowalutę”? Możliwe, że przekonamy się jeszcze w tym roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here