Naga Marketsjk rowlingZnana pisarka książek dla dzieci, JK Rowling, zapytała na Twitterze, czym jest bitcoin. Społeczność kryptowalut starała się jej wytłumaczyć to fascynujące zjawisko. Z jakim efektem?

  • Autorka książek o Harry’m Potterze zapytała w social mediach o to, czym jest bitcoin.
  • Próby edukacji pisarki zakończyły się… porażką.

JK Rowling: czym jest bitcoin?

Wszystko zaczęło się od niewinnego tweetu JK Rowling. Zapewne ta po raz kolejny usłyszała od kogoś słowo “bitcoin” i chciała w końcu dowiedzieć się, o co chodzi, ponieważ “nie rozumiała” idei kryptowaluty.

Społeczność kryptowalut dwoiła się i troiła, by wytłumaczyć Rowiling, co chodzi z BTC. Niestety siły zła dowodzone przez Lorda Voldemorta przeważyły. Autorka przygód o Harry’m Potterze poległa zagubiona w labiryncie trudnych pojęć…

Ostatecznie częściowo przemówił do niej post, który został prawdopodobnie napisany przez jednego z bardziej inteligentnych (ale przy okazji cynicznych) uczniów z Hogwartu.

Książka w zamian za ziemniaka

W końcu zrezygnowana pisarka, napisała, że raczej nigdy nie zrozumie, czym jest BTC.

Pewnego dnia zobaczysz na ulicy pomarszczoną staruszkę, która próbuje wymienić książkę o Harrym Potterze na ziemniaka. Bądź miły. Próbowała zrozumieć – stwierdziła.

Co ciekawe, w świecie kryptowalut mamy technologię MimbleWimble, która jest fundamentem działania walut Grin i Beam. Słowo “MimbleWimble” pochodzi zaś w uniwersum Harry’ego Pottera i oznacza zaklęcie noszące nazwę Czaru Związanego Języka. Jest używane w pojedynkach. Ciekawe, czy Rowling wie o tej ciekawostce…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here