Naga Marketssztuczna inteligencja hackerFundusz hedgingowy oparty na sztucznej inteligencji, prowadzony przez dwóch byłych inwestorów JPMorgan Chase & Co. przewiduje wzrost ​​zmienności kursów walut w 2019 r. W ich ocenie chiński juan i lira turecka mogą dostarczyć kilku ciekawych okazji inwestycyjnych w przyszłym roku.


Zmienność rośnie pomimo stabilnej sytuacji w geopolityce

Fundusz Ensemble Capital Pte Ltd. został utworzony na początku tego roku przez byłych dealerów opcji walutowych, Damiena Loha i Atsuo Ogaki. Założyciele przewidują dużą zmienność na kursach walut szczególnie na juanie i lirze, pomimo złagodzenia wojny handlowej i spokojniejszej sytuacji na rynkach wschodzących.

JP Morgan: Zmienność na Forexie wzrośnie w 2019 r.

– Zmienność w przyszłym roku będzie rosnąć, a jej skoki mogą dać ciekawe okazje inwestycyjne – powiedział Loh, dyrektor ds. Inwestycji w Ensemble.

Zobacz również: Sytuacja w Europie, bieżąca siła indeksów walutowych i kurs EUR/USD – komentuje Rabobank

Zmiany cen w walutach rynków wschodzących na całym świecie wzrosły w tym roku. Nasilały się napięcia w handlu międzynarodowym, przy umacniającym się dolarze amerykańskim i rosnących stopach procentowych papierów skarbowych krajów rozwijających się. Wskaźnik zmienności wzrósł o 12 procent rok do roku, najsilniej od 2016 r., a inwestorzy zabezpieczali się przed zwiększonymi ruchami na rynkach.

Pomimo, że zmienność implikowana znacznie wzrosła w tym roku na chińskim juanie to obecnie zalicza spadek po tym, jak w poniedziałek Waszyngton i Pekin ogłosiły rozejm w wojnie handlowej. Podobnie wahania na tureckiej lirze złagodniały, gdy Bank Centralny Turcji agresywnie podniósł stopy procentowe by pomóc rządowi w walce z rosnącą inflacją.

– Całkowite zakończenie wojny handlowej jest mało prawdopodobne. Spodziewamy się kolejnych zmian, podczas gdy koniunktura na świecie będzie słabnąć – dodał Loh.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here