Naga MarketsPomimo tego, iż Jamie Dimon, CEO JP Morgan, nazwał jeszcze niedawno bitcoina „oszustwem”, zaś Daniel Pinto – jeden ze współprezesów banku, wróży mu krótką żywotność, bank nie ustaje w eksplorowaniu nowych rozwiązań w tej dziedzinie. W tym miesiącu powołał 29-letniego Olivera Harrisa na szefa działu ds. strategii opartych o technologię blockchain.


Absolwent Uniwersytetu w Cambridge, pomimo młodego wieku, miał już okazję współpracować z byłym premierem Wielkiej Brytanii, Tonym Blairem i być konsultantem ds. strategii w Accenture. Przez ostatnie 2 lata odpowiadał w JP Morgan za program In Residence, polegający na wyszukiwaniu obiecujących startupów z branży fintech oraz zawiązywaniu z nimi partnerstw strategicznych.

Współzałożyciel Ethereum: “Gwarancje poufności Zcash ważniejsze niż gwarancje przetrwania”

W swojej nowej roli Harris będzie wynajdywał nowe projekty oparte na blockchainie, które JP Morgan zechce wdrażać na szerszą skalę. Harris stanie również na czele projektu Quorum, o którym wspominaliśmy w jednym z naszych ostatnich artykułów. Jest to rozwinięta przez bank platforma blockchainowa bazująca na Ethereum oferująca rozwiązania płatnicze dla swoich klientów. Ostatnio bank nawiązał współpracę z zespołem Zcash w celu wykorzystania rozwiązań zwiększających prywatność transakcji. Bank rozważa prowadzenie Quorum w ramach oddzielnego podmiotu.

JPMorgan interesuje się kryptowalutami

Ta nominacja wskazuje na to, że pomimo serii krytycznych wypowiedzi na temat kryptowalut, bank chce iść za duchem czasu, widząc, że technologia blockchain stanie się nieuchronnym elementem przyszłości. Sam Jamie Dimon niedawno przepraszał nawet za nazwanie bitcoina oszustwem, zaś JP Morgan nie wyklucza możliwości oferowania swoim klientom kontraktów terminowych na tą kryptowalutę. Zatem mamy do czynienie z szeregiem sprzeczności, i gdy do końca nie wiadomo, o co chodzi, chodzi zapewne o (niemałe) pieniądze.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here