Naga MarketsChociaż pozycja funta sterlinga wydaje się być teraz niezwykle mocna na wielu poziomach, to zakończenie transakcji pomiędzy Vodafone i Verizonem najprawdopodobniej da brytyjskiej walucie kolejny impuls zwyżkowy przynajmniej na kilka następnych tygodni – twierdzą analitycy JP Morgan.

„Oczekiwania dotyczące stóp procentowych w Wielkiej Brytanii rzeczywiście uległy zmianie – ostatnie wiadomości przekazane przez BoE celowo przybrała gołębi wydźwięk co doprowadziło do zmiany oczekiwań odnośnie stóp procentowych w UK i ich znacznego spadku w porównaniu do pozostałych państw G10 w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Pomimo tego JP Morgan trzyma długą pozycję na GBP – zainteresowanie rynku może bowiem skierować się w całkowicie inną stronę w kolejnych tygodniach.”

Niezwykle ważną datą jest 24 luty. To właśnie wtedy udziałowcy Vodafone otrzymają akcje Verizona o wartości ponad 60 miliardów dolarów a Ci, którzy będą chcieli lub mieli potrzebę ponownego zainwestowania w brytyjskie udziały będą musieli nabyć GBP/USD. Dystrybucja 24 miliardów dolarów nastąpi 4 marca.

Aby odpowiednio wypozycjonować się w stosunku do rynku, JPM w swojej rekomendacji tradingowej proponuje następujące rozwiązania. W przypadku spot tradingu, sprzedaż EUR/GBP przy obecnych poziomach ze stopem na 0.8370. W zakresie opcji zakup jednomiesięcznych opcji call 1.69 GBP/USD oraz sprzedaż dwumiesięcznych opcji cal 1.39 EUR/USD i zgarnięcie premii w wysokości 6 punktów bazowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here