Naga MarketsJP Morgan widzi ryzyko nieznacznej korekty na rynku akcjiJeden z największych holdingów finansowych na świecie widzi ryzyko niewielkiej korekty na rynku akcji w perspektywie najbliższych kilku tygodni. Powodem takiego stanu rzeczy mogą być słabsze od oczekiwań dane gospodarcze. JP Morgan twierdzi, iż głębsze spadki są raczej mało prawdopodobne, na co wpływ mają kolejne ulgi fiskalne oraz ciągle mocny popyt na akcje.

  • JP Morgan widzi ryzyko nieznacznego spadku na rynku akcji.
  • Mocny popyt oraz ulgi fiskalne utrzymują dobry sentyment na rynku akcji.
  • Indeks S&P500 dzieli zaledwie kilka procent od historycznego szczytu.

Zobacz również: CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2

S&P500 zyskał w porównaniu z marcowym dołkiem już 46%

JP Morgan uważa, iż duży spadek na giełdzie jest na ten moment wręcz mało prawdopodobny, na co wpływ ma stłumiony popyt oraz założenie dalszych ulg fiskalnych. John Normand, jeden ze strategów firmy opisał zagrożenia, którymi są dane o płacach i sprzedaży detalicznej, w przypadku odczytu poziomów znacznie poniżej oczekiwań.

Zdaniem strategów, niektóre obawy mogą być uzasadnione, biorąc pod uwagę choćby tło makroekonomiczne, które w ostatnim czasie nie jest najlepsze. W momencie zetknięcia się obniżenia tempa wzrostu w USA z wygasającym wsparciem rządowym utrzymuje ryzyko korekty rynkowej w sierpniu.

Zobacz również: Elon Musk: Warren Buffett nie jest “miłym dziadkiem”, za którego wszyscy go uważają

Notowanie indeksu S&P500 z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Amerykański indeks S&P500 zyskał od dołka bessy z marca już około 46%. Wynikiem takiego stanu rzeczy były bezprecedensowe bodźce fiskalne i monetarne mające na celu zwalczanie wpływu na rynek pandemii koronawirusa.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here