Naga MarketsJamie Dimon, prezes JP Morgan

Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie ma zamiar zwiększyć i tak dużą już konkurencję na rynku platform tradingowych skierowanych do klientów detalicznych. JP Morgan w przyszłym tygodniu oficjalnie uruchomi własny produkt, który przynajmniej w pierwszym roku ma być całkowicie bezpłatny dla użytkowników.


Po dwóch latach przygotowań czas na gotowy produkt

Jak wynika z oficjalnego oświadczenia przedsiębiorstwa, osoby korzystające z aplikacji mobilnej JP Morgan lub bankowości internetowej instytucji mogą uzyskać co najmniej 100 darmowych transakcji w pierwszym roku korzystania z platformy. Dodatkowo każdy użytkownik będzie miał wgląd analizy i rekomendacje analityków JPM dotyczące rynku akcji, uzyskując dostęp do półautomatycznych narzędzi ułatwiających budowanie portfela inwestycyjnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ruch ze strony banku, nad którym pracował przez ostatnie dwa lata, zdecydowanie zintensyfikuje konkurencję i batalię cenową w branży inwestycji detalicznych. Patrząc na wydarzenia w ostatnich miesiącach, koszty nakładane przez Wall Street na inwestorów spadają – zarówno w zakresie realizacji zleceń, zarządzania portfelami i obsługi ETFów. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się darmowa platforma Robinhood, która zgromadziła wokół siebie 5 milionów użytkowników i wyceniana jest na prawie $6 miliardów.

Zobacz również: Prototypowa platforma blockchain dla rynków kapitałowych od JP Morgan

Największy amerykański bank, ma jednak wyraźną przewagę nad wieloma konkurentami: posiada powiązania finansowe z połową amerykańskich gospodarstw domowych. Kiedy inżynierowie firmy w najbliższych dniach obrócą przełącznik, ponad 47 milionów osób, które już korzystają z aplikacji bankowej lub strony internetowej firmy, uzyska dostęp do nowej usługi o nazwie You Invest.

Jest to niezwykły zwrot dla banku, który jeszcze w zeszłym roku pobierał opłaty za transakcje internetowe w wysokości 24,95 USD. Od pewnego czasu jednak branża oczekuje od nowojorskiej firmy czegoś przełomowego. W czerwcu 2016 r. dyrektor generalny Jamie Dimon poinformował, że rozważa możliwość wprowadzenia bezpłatnych transakcji maklerskich lub darmowego, zautomatyzowanego programu inwestycyjnego. Jego natchnieniem miał być rzekomo Amazon Prime i jego mieszanka bezpłatnych usług dołączana do płatnych produktów.

JP Morgan ukierunkowany na millenialsów?

Bank wprowadzając do oferty You Invest kieruje swoje działania do dwóch szerokich grup odbiorców. Pierwszą z nich są ludzie, którzy nigdy wcześniej nie inwestowali, w tym miellenialsi, którzy mogą być przytłoczeni ogromnym wyborem produktów inwestycyjnych dostępnych na rynku. Druga grupa to osoby, które mają rachunek bankowy w Chase (detalicznym oddziale JPM), ale inwestują gdzie indziej.

“Ludzie, którzy są nowi w inwestowaniu, uważają, że handel jest kosztowny. Chcieliśmy obniżyć przeszkody i koszty. Mamy zamiar pomóc ludziom inwestować bez ponoszenia nadmiernych kosztów i nagradzać ludzi, którzy prowadzą z nami więcej interesów” – informują przedstawiciele firmy.

Zarejestrowanie się za pośrednictwem aplikacji banku może nastąpić w ciągu trzech minut, a przeniesienie środków pomiędzy kontami Chase następuje natychmiast. Użytkownicy mogą również płynnie finansować swoje inwestycje z kont zewnętrznych. Otwarcie rachunku nie posiada minimalnych wymogów kapitałowych.

W pierwszym roku wszyscy klienci otrzymują 100 darmowych transakcji na akcjach lub ETF, co jest stałą ofertą dla tych, którzy posiadają rachunki bankowe z depozytem rzędu co najmniej 15 tysięcy dolarów. Klienci korzystający z Chase Private, gdzie zapotrzebowanie kapitałowe wynosi już 100 tysięcy dolarów otrzymają nieograniczoną liczbę darmowych transakcji.

Użytkownicy mogą budować zdywersyfikowane portfele za pomocą zautomatyzowanego narzędzia o nazwie “portfolio builder”, uwzględniające awersję do ryzyka każdego tradera.

Dla porównania TD Ameritrade i E-Trade pobierają opłatę w wysokości 6,95 USD za transakcję. Charles Schwab pobiera opłatę w wysokości 4,95 USD za każde zlecenie. Wszystkie trzy oferują wolny handel na określony czas dla nowych klientów, którzy deponują wystarczającą ilość pieniędzy. Bank of America oferuje swoim klientom usługę Merrill Edge gdzie dostępnych jest 30 transakcji miesięcznie, ale ten przywilej dotyczy inwestorów z depozytem rzędu 50 tysięcy USD. W przeciwnym razie transakcje kosztują 6,95 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here