Naga MarketsJP Morgan w nocie skierowanej do klientów wczorajszego ranka omawia sytuację na EUR/USD oraz GBP/USD – pary przed dzisiejszymi odczytami danych makroekonomicznych mogą ciekawie się zachowywać, więc warto się im dokładniej przyjrzeć.

Zdaniem analityków banku, EUR po dotarciu i delikatnym przekroczeniu kluczowych stref wsparcia zaczęło się stabilizować w zeszły czwartek, co otwarło drogę do krótkoterminowych odbić. EUR/USD znajdujące się w okolicach tegorocznego dołka (1.3477) zaczęło poruszać się w węższych zakresach, co powoduje ryzyko wypełnienia fali-1 lub fali-A w dół – w związku z tym na horyzoncie pojawia się możliwość rozrysowania silnego odbicia (fala-2 lub fala-B).„W normalnym przypadku prognoza taka zniosłaby 76,4% (1.3877) poprzedniego spadku i już otrzymała pierwsze wsparcie poprzez coraz wyższe godzinne zamknięcia Chinkou Span powyżej Kumo. Dla potwierdzenia wymagane są jednak dodatkowe przebicia powyżej 1.3582 (trend godzinowy) oraz 1.3664 (200-dniowa średnia krocząca” – argumentuje JPM.

W przypadku Kabla, JP Morgan zauważa, że rynek podejmuje kolejną próbę pokonania bariery (tworzonej przez kluczowe opory pivot points) na 1.7044/49 (szczyt z 2009/dołek z 2005). Obszar ten jest niezwykle ważny – jeżeli zostanie przebity, wtedy w krótkim i średnim terminie możemy spodziewać się wyraźnych wzrostów. Brak przebicia skończy się natomiast silną korektą w dół.

„Zejście poniżej związane jest z ryzykiem powrotu do co najmniej 1.6282 (39,2% zniesienia Fibo) a następnie 1.6198 (tygodniowa linia przebicia). Wybicie górą otworzy natomiast dodatkowe szanse wzrostu do 1.7332 a następnie 1.7768 (50%/C=A)” – prognozuje JPM.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here