Naga MarketsPo niezwykle dynamicznych spadkach z czwartego kwartału minionego roku, ostatnie tygodnie przyniosły ze sobą niezwykle optymistyczne ożywienie na notowaniach amerykańskich indeksów giełdowych. Dow Jones wzrósł bowiem o ponad 16%, Nasdaq o niemal 17,5% a S&P 500 o niespełna 16%. Analitycy JP Morgan nie tracą nadziei i przewidują, że to dopiero początek znacznie większych wzrostów, które czekają nas na przestrzeni 2019 roku.


Analitycy jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie są przekonani, że dynamika wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych utrzyma się na wysokim poziomie. Uważają oni także, że choć rynki wciąż dzieli dość spora przestrzeń od ubiegłorocznych szczytów, to wierzą, “że akcje mogłyby potencjalnie osiągnąć nowe maksima przed rozpoczęciem następnej recesji.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Zakładają oni, że jednym z czynników mogących wzbudzić optymizm wśród inwestorów będzie osiągnięcie porozumienia handlowego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Spogldając stricte technicznie na notowania indeksu S&P 500 zauważymy, iż w sutek dynamicznych spadków z czwartego kwartału minionego roku kurs osunął się w okolice linii trwającego od marca 2009 roku trendu wzrostowego, gdzie dokładnie 26 grudnia 2018 roku pojawiła się silna reakcja popytowa. Jeżeli trwająca od tego czasu tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, kurs rzeczywiście mógłby dotrzeć nawet w okolice ubiegłorocznych szczytów. Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że pierwszy, istotny opór, w okolicy którego mogłaby pojawić się jakaś reakcja podażowa znajduje się już w okolicy 2800.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: NZD/USD, GBP/CHF, EUR/NZD
Następny artykułMoskiewska giełda z 2 mln inwestorów detalicznych. Dwa razy więcej niż w Polsce?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here