Naga MarketsJPMorgan Chase w ciągu ostatniego pół roku działał nad aktualizacja swojego blockchaina Quorum. Z informacji podanych przez Oliego Harrisa, dyrektora JPMorgan ds. Quorum i strategii kryptowalut, technolodzy w centrach firmy “ponownie uruchomili” Quorum, prywatną wersję blockchaina bazującego na ethereum.

Główną zmianą było zastąpienie Constellation, komponentu prywatności Quorum napisany w języku komputerowym Haskell na Tessera, warstwę o podobnej konstrukcji, ale napisanej w języku Java, co ma ułatwić firmom korzystanie i wdrażanie tej technologii.

Podobnie jak partnerstwo JPMorgan z usługą Microsoft Azure Blockchain ogłoszone w zeszłym tygodniu, ponowne uruchomienie miało na celu uczynienie Quorum użytecznym dla szerszego świata firm.

Partnerstwo J.P. Morgan i Microsoftu

Informacja o partnerstwie strategicznym J.P. Morgan i Microsoftu pojawiła się 2 maja br. Współpraca obu firm ma na celu przyspieszyć adaptację blockchain dla przedsiębiorstw. Dzięki tej współpracy Quorum, opracowane przez J.P. Morgan, stanie się pierwszą platformą rozproszonej księgi dostępną za pośrednictwem Azure Blockchain Service, umożliwiając klientom J.P. Morgan oraz Microsoft tworzenie i skalowanie sieci blockchain w chmurze.

“Współpraca z Azure jeszcze bardziej wzmocni Quorum jako w pełni zintegrowaną platformę blockchain opartą na Ethereum i pakiet aplikacji. Jednocześnie, platforma umożliwi przedsiębiorstwom ze wszystkich branż przeniesienie koncentracji z zarządzania infrastrukturą na rozwój aplikacji, ostatecznie napędzając transformującą wartość biznesową. Klienci będą mogli szybko rozwijać swoje sieci, korzystając jednocześnie z niższych kosztów, uproszczonego wdrażania i wbudowanego zarządzania, które jest możliwe dzięki usłudze Azure Blockchain” – czytamy w oświadczeniu.

Kolejna zastosowania JPM Coin

Obecnie na Quorum realizowanych jest wiele ciekawych projektów, takich jak platforma obrotu towarami energetycznymi Vakt, blockchain Komgo czy system śledzenia Aura tworzony dla konglomeratu luksusowej marki LVMA.

Wiele osób interesują jednak zastosowania tokena JPM Coin, który w zasadzie działa jako tokenizowana gotówka na księdze Quorum. Jednym z takich przykładów jest Dromaius, platforma emisji długu w Quorum.

Zobacz też: Ajax traci na holenderskiej giełdzie ponad 21% po porażce z Tottenhamem

W przypadku Dromaiusa, jeśli dostawa wykonywana jest w zamian za płatność, tzn. dług emitowany jest na blockchain, a następnie wymieniany na gotówkę [JPM Coin] wymieniana, dzięki czemu zyskuje się kolejne korzyści z wykorzystania technologii blockchain, ponieważ wszystkie te rzeczy wykonywane są w ramach tego samego łańcucha i aktywa nie muszą być rozliczane tradycyjnym torem. To samo dotyczy sytuacji, w której jedna waluta fiat wymieniana jest jednocześnie na inną w tym samym łańcuchu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here