Naga MarketsPosprzeczajmy się – zapraszają analitycy JP Morgan w swoim najnowszym raporcie rynkowym opublikowanym w bazie FxWatcher. Na dziewięciu stronach zmieszczono komentarze i prognozy dotyczące sytuacji na amerykańskich i europejskich parkietach giełdowych, poruszono temat publikacji makroekonomicznych a także wykresów surowców, obligacji skarbowych czy par walutowych. Dla nas ważna pozostaje jedna informacja – JP Morgan nadal wierzy w siłę EUR.


Ogólnorynkowa wycena dolara amerykańskiego pozostaje stabilna kolejny, czwarty już tydzień z rzędu. Z pewnością przyczyniły się do tego nieco gorsze wiadomości z Chin oraz spadki wyceny niektórych surowców i walut gospodarek wschodzących. Analitycy JP Morgan nadal liczą na łagodny trend wzrostowy indeksu USD w kolejnych tygodniach.

Dolarowi mogą przysłużyć się rosnące rentowności amerykańskich obligacji, choć – jak przekonuje bank – nie jest to wcale takie pewne. W rzeczywistości, gdy coraz więcej gospodarek (szczególnie europejska) zaczyna stawać na nogi rentowności amerykańskich dziesięciolatek nie muszą oddziaływać z taką siłą na apetyt inwestorów jak to miało miejsce w poprzednim roku. Mimo wszystko, różnice w polityce monetarnej poszczególnych banków centralnych będą mieć pozytywny wpływ na dolara wobec takich walut jak CAD, JPY, AUD czy NZD.

Odbierz darmowy Big Bank Report

EURUSD z kolei utworzyło w poniedziałek nowy, roczny szczyt – głównie za sprawą wyników francuskich wyborów. Obecnie obserwujemy znany wszystkim mechanizm sprzedaży faktów, który jednak nie powinien na trwale zagościć na wykresie eurodolara. Już w czerwcu bowiem odbędą się kolejne wybory we Francji – tym razem do parlamentu. Naszym zdaniem, partia nowego prezydenta ma spore szanse na samodzielne rządy, co powinno mieć pozytywny wpływ na europejskich inwestorów. Nadal prognozujemy poziom 1,15 na EURUSD, który para powinna osiągnąć jeszcze przed końcem tego roku – przekonują analitycy JP Morgan.

EURUSD z powrotem powyżej 1,15? Zdaniem analityków JP Morgan – to możliwe. Para utrzymuje się w kanale wzrostowym już od dłuższego czasu.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here