Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) załamie się? Ponad 30% szans na hard BrexitJP Morgan wskazuje, że byłoby zaskoczeniem, gdyby poczyniono wystarczające postępy w negocjacjach, aby doprowadzić do porozumienia do końca października. W ocenie eksperta Malcolma Barra szanse na scenariusz Brexitu bez umowy wynoszą aż około jednej trzeciej. Funt mimo dwudniowej korekty wzrósł względem dolara we wtorek do wysokiego poziomu 1,3480, od którego dzieliło go zaledwie 40 pipsów do dwuletniego szczytu.

  • Mało prawdopodobne, aby obie strony pozostawiały wiele miejsca na kompromis
  • Do tego wszystkiego dochodzi program urlopowy wspierający rynek pracy rządu Wielkiej Brytanii, który wygasa w październiku
  • Ryzyko spadku wartości funta może zacząć narastać w nadchodzących miesiącach

Negocjatorzy z obu stron zostawią kluczowe kwestie na ostatnią chwilę?

Szansa na brak porozumienia wynosi około jednej trzeciej, ale w przypadku dalszego trwania procesu polegającego na marnotrawstwie czasu prawdopodobieństwo w rzeczywistości może być jeszcze większe – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Innymi słowy, ekspert z JP Morgan oczekuje, że negocjatorzy z obu stron zostawią kluczowe kwestie na ostatnią chwilę, tak jak miało to miejsce do tej pory przez lata trwania Brexitu.

Wkraczamy teraz w rzekomą „gorącą fazę” negocjacji, ale jest mało prawdopodobne, aby obie strony pozostawiały wiele miejsca na kompromis, więc może to być kluczowy czynnik ryzyka do rozważenia dla funta szterlinga w ciągu najbliższych kilku tygodni – dodano.

Ekspert wskazuje, że do tego wszystkiego dochodzi program urlopowy wspierający rynek pracy rządu Wielkiej Brytanii, który wygasa w październiku.

Podsumowując, może to oznaczać, że ryzyko spadku wartości funta zacznie narastać w nadchodzących miesiącach – podsumowano.

Jednocześnie urzędnicy Banku Anglii w swoich ostatnich wypowiedziach potwierdzili, iż przygotowują się na potrójną falę zagrożeń na horyzoncie tj.:

  • Potencjalne zagrożenie ze strony pandemii i kolejnego shut-downu;
  • Wzrost bezrobocia;
  • Brexit i ryzyko wyjścia bez umowy.

Funt (GBP) koryguje po wzroście do dwuletnich maksimów

Notowania pary walutowej GBP/USD wzrosły we wtorek do poziomu 1,3480 i zabrakło zaledwie 40 pipsów do przebicia dwuletniego maksimum na poziomie 1,3520. Kurs koryguje w ostatnich sesjach naruszając poziom 1,33, gdzie przebiega lokalne wsparcie wynikające z wcześniejszych szczytów. Nieco poniżej znajduje się ważny poziom 1,3267 i dopiero jego przebicie mogłoby wywołać głębszą korektę do poziomu 1,30. Z drugiej strony ponowny wzrost powyżej 1,3380 otworzy drogę do maksimum 1,3520 z celem na okrągły poziom 1,40.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here