CMC Markets

Na skutek trwających od drugiej połowy listopada 2016 roku wzrostów kurs akcji Alior Banku pokonał niezwykle istotny poziom oporu (59.00), który następnie, po re-tescie został odrzucony od góry (jako wsparcie). Od tego czasu, niemal bez przerwy obserwujemy wzrost wartości akcji banku. Aprecjacja ta sprawiła, że w dniu dzisiejszym kurs dotarł w okolice niezwykle istotnego oporu (80.50). Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że strefa ta jeszcze nigdy w historii nie została trwale pokonana.

Wykres ALR W1 dzięki TradingView

Mimo, że jeszcze w pierwszej połowie grudnia, gdy cena plasowała się na poziomie 73,10 analitycy Pekao Investment Banking wyznaczali cenę docelową w horyzoncie dwunastomiesięcznym dla walorów Alior Banku na 76,7 z rekomendacją trzymaj, to dziś kurs jest już o ponad 3 zł powyżej tego targetu.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Jeżeli obecnie testowany opór zostanie pokonany, (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji. Za scenariuszem tym przemawia m.in. dynamika trwających od wczoraj wzrostów spowodowanych odrzuceniem lokalnego wsparcia (75.50).

Dalsze wzrosty sugeruje również decyzja JP Morgan o podwyższeniu rekomendacji dla Alior Banku do “przeważaj” z “neutralnie” i jednoczesnym podniesieniu ceny docelowej do 100zł z 94zł poprzednio.

Czy wiesz, że:
“Przeważaj” oznacza, że jeżeli w wartości portfela rynkowego analizowana spółka ma udział x%, to rekomendacja przeważaj będzie oznaczała zwiększenie tego udziału w portfelu funduszu powyżej x%.

Rekomendacja oznacza zatem wprowadzenie odpowiedniej korekty do portfela opartego na indeksie giełdowym wskazując tym samym, że rynek nie jest w stanie równowagi i dana spółka jest na nim niedowartościowana.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 12 stycznia
Następny artykułAUDCHF – kierunek 0.76?
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here