Naga MarketsNa skutek trwających od drugiej połowy listopada 2016 roku wzrostów kurs akcji Alior Banku pokonał niezwykle istotny poziom oporu (59.00), który następnie, po re-tescie został odrzucony od góry (jako wsparcie). Od tego czasu, niemal bez przerwy obserwujemy wzrost wartości akcji banku. Aprecjacja ta sprawiła, że w dniu dzisiejszym kurs dotarł w okolice niezwykle istotnego oporu (80.50). Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że strefa ta jeszcze nigdy w historii nie została trwale pokonana.

Wykres ALR W1 dzięki TradingView

Mimo, że jeszcze w pierwszej połowie grudnia, gdy cena plasowała się na poziomie 73,10 analitycy Pekao Investment Banking wyznaczali cenę docelową w horyzoncie dwunastomiesięcznym dla walorów Alior Banku na 76,7 z rekomendacją trzymaj, to dziś kurs jest już o ponad 3 zł powyżej tego targetu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli obecnie testowany opór zostanie pokonany, (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji. Za scenariuszem tym przemawia m.in. dynamika trwających od wczoraj wzrostów spowodowanych odrzuceniem lokalnego wsparcia (75.50).

Dalsze wzrosty sugeruje również decyzja JP Morgan o podwyższeniu rekomendacji dla Alior Banku do “przeważaj” z “neutralnie” i jednoczesnym podniesieniu ceny docelowej do 100zł z 94zł poprzednio.

Czy wiesz, że:
“Przeważaj” oznacza, że jeżeli w wartości portfela rynkowego analizowana spółka ma udział x%, to rekomendacja przeważaj będzie oznaczała zwiększenie tego udziału w portfelu funduszu powyżej x%.

Rekomendacja oznacza zatem wprowadzenie odpowiedniej korekty do portfela opartego na indeksie giełdowym wskazując tym samym, że rynek nie jest w stanie równowagi i dana spółka jest na nim niedowartościowana.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza | dax prognozy | cena akcji pgnig dzisiaj | kurs akcji lotos | biomed-lublin akcje | akcje cdr |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 12 stycznia
Następny artykułAUDCHF – kierunek 0.76?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here