Naga MarketsWspółprezes JPMorgan, Daniel Pinto, powiedział, że obecnie jego firma nie planuje inwestycji na rynku BTC. Dodał jednak, że kiedyś zapewne ulegnie to zmianie.

  • Współprezes JPMorgan, Daniel Pinto, twierdzi, że obecnie bank nie planuje zakupu BTC.
  • Podkreślił jednak, że w pewnym momencie powyższe może ulec zmianie.

JP Morgan nie inwestuje jeszcze na rynku bitcoinów

Pinto powiedział w piątek CNBC, że decyzja JP Morgan o wprowadzeniu usług dot. bitcoina będzie zależała od zapotrzebowania klientów na handel kryptowalutami. Tyle że obecny popyt nie jest wystarczająco silny. Pinto jest przekonany, że może to ulec zmianie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli z biegiem czasu rozwinie się ta klasa aktywów, z której będą korzystać różni zarządzający aktywami i inwestorzy, będziemy musieli się zaangażować […]. Popyt jeszcze nie istnieje, ale jestem pewien, że będzie punkt zwrotny – dodał.

Wolta światopoglądowa

Potencjalne zainwestowanie JP Morgan na rynku bitcoina wydaje się być nieco ironiczne, biorąc pod uwagę, że dyrektor generalny firmy Jamie Dimon jest znany ze swojego negatywnego nastawienia do kryptowalut. We wrześniu 2017 roku Dimon nazwał BTC „oszustwem”, porównując największą na świecie kryptowalutę do „tulipomanii” i przewidując jej upadek. W tym czasie bitcoin kosztował około 3500 USD. Trzy miesiące później cyfrowa moneta osiągnęła poziom 20 000 USD, ale wkrótce potem weszła w wieloletni rynek bessy. Dziś jednak 1 BTC kosztuje ok. 47 600 USD.

Bitcoin wyprzedził już nawet JP Morgan pod względem kapitalizacji rynkowej na poziomie 352 miliardów dolarów, co miało miejsce w listopadzie 2020 roku. Kamień milowy nastąpił wkrótce po tym, jak Dimon ponownie wypowiedział się na temat kryptowalut. Powiedział, że nie do końca rozumie idee BTC.

Bitcoin jest trochę inny i to nie jest moja filiżanka herbaty – powiedział.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | dolar | bitcoin informacje | lotos notowania | wykres eur usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here