Naga MarketsJP Morgan nigdy nie był wrogi w stosunku do blockchaina - mówi manager bankuWbrew powszechnemu przekonaniu, JP Morgan Chase zawsze było zainteresowane technologią blockchain – twierdzi szef płatności hurtowych w międzynarodowym banku inwestycyjnym Takis Georgakopoulos.

  • Georgakopoulos stara się obalić pewien mit dot. banku. Podkreśla, że JP Morgan było zawsze zainteresowane rozwijaniem blockchaina.
  • Dodał, że niedawno bank zmienił swoje stanowisko dot. BTC, choć i na tym polu od dawna współpracował np. z giełdami kryptowalut.

JP Morgan interesuje się blockchainem

W dyskusji z reporterką Nasdaq Jill Malandrino na tegorocznym Blockshow w Singapurze, Georgakopoulos powiedział, że JP Morgan zawsze obserwował rynek blockchaina i branżę kryptowalut. Tyle że rozróżniał 3 elementy: bitcoina (BTC) i inne niezależne kryptowaluty, aktywa cyfrowe oparte na walutach fiat (np. dolarze) i zarazem tworzone przez instytucje oraz banki centralne oraz właśnie technologię blockchain.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapytany o to, czy JP Morgan „łagodzi swoje stanowisko” w sprawie aktywów cyfrowych, Georgakopoulos wyjaśnił, że bank tylko złagodził swoje stanowisko w sprawie bitcoina, ponieważ wcześniej faktycznie miał większe zastrzeżenia do kryptowalut. Podkreślił, że jego firma jest jednak od dawna otwarta na giełdy z tego rynku.

Nie mamy problemu w kwestii robienia z nimi interesów – powiedział.

Jeśli chodzi o technologię blockchain, bank inwestycyjny „sporo inwestuje” w nowe aplikacje tego typu – zwłaszcza w kwestii wymiany informacji i bezpiecznego zarządzania dokumentami.

Działania JP Morgana na rynku blockchaina

W październiku JP Morgan oficjalnie uruchomił nową jednostkę dot. blockchaina o nazwie Onyx. W jej ramach zatrudnił 100 pracowników. Bank potwierdził również, że jego cyfrowa waluta, JPM Coin, jest wykorzystywana już nawet do celów komercyjnych.

JPM Coin był projektowany od 2019 roku. Miał być od początku stablecoinem opartym na USD i służyć do przelewów wewnętrznych i międzynarodowych. Dziś jest już używany przez dużą międzynarodową firmę technologiczną do rozliczania płatności transgranicznych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here