Naga MarketsJP Morgan: Instytucje wpompują kolejne 600 mld USD w bitcoina (BTC)Niedawna inwestycja w bitcoina, jakiej dokonało Massachusetts Mutual Life Insurance Co., podkreśla potencjał dodatkowego popytu instytucjonalnego dot. kryptowaluty w nadchodzących latach – podkreśla JP Morgan Chase & Co.

  • W bitcoina inwestuje Massachusetts Mutual Life Insurance Co., o czym pisze JP Morgan.
  • Bank jest zdania, że podkreśla to potencjał dodatkowego popytu instytucjonalnego dot. kryptowaluty w nadchodzących latach. 

JP Morgan: bitcoin ma duży potencjał na rynku instytucji

Zakup Massachusetts Mutual Life Insurance Co. o wartości 100 milionów USD sugeruje, że adopcja bitcoina przechodzi już z biur rodzinnych i bogatych inwestorów na firmy ubezpieczeniowe i fundusze emerytalne, zauważają stratedzy banku, w tym Nikolaos Panigirtzoglou.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Zakupy bitcoinów dokonane przez MassMutual stanowią kolejny kamień milowy w [procesie] adopcji bitcoinów przez inwestorów instytucjonalnych”

– przekazali stratedzy.

“Można dostrzec potencjalny popyt, który może powstać w nadchodzących latach, gdy inne firmy ubezpieczeniowe i fundusze emerytalne pójdą za przykładem MassMutual”

– dodają.

Warto dodać, że jeśli fundusze emerytalne i firmy ubezpieczeniowe w USA, strefie euro, Wielkiej Brytanii i Japonii przekażą tylko 1 proc. swoich aktywów na rynek BTC, spowoduje to dodatkowy popyt na bitcoiny w wysokości aż 600 miliardów USD. Tak przynajmniej uważają stratedzy JP Morgan.

Według CoinMarketCap obecna kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi około 356 miliardów USD.

Instytucje inwestują w BTC

Ten rok był dla BTC przełomowy właśnie pod kątem pojawienia się na rynku kryptowalut dużych inwestorów. BTC skupiły np. takie spółki jak Square czy Microstrategy.

Jednocześnie tradycyjni inwestorzy, tacy jak ubezpieczyciele i portfele emerytalne, napotykają przeszkody regulacyjne związane z poziomami ryzyka czy brakiem regulacji dot. rynku blockchaina, prawdopodobnie ograniczające to, ile te podmioty mogłyby zainwestować w bitcoina – uważają stratedzy JP Morgan.

Sam JP Morgan przeszedł długą drogę dot. BTC. Jeszcze 3 lata temu CEO banku Jamie Dimon kpił z kryptowalut. Dziś bank posiada nawet swoją cyfrową walutę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here