Naga MarketsBitcoiin spadaAnalitycy JP Morgan prognozują, że w ciągu najbliższych trzech do nawet pięciu lat, banki nie będą masowo wykorzystywać technologii blockchain a kurs Bitcoina (BTC) może osunąć się nawet w okolice 1260 dolarów. Jak donosi agencja prasowa Reuters, analitycy jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie uważają, że prawdziwa wartość kryptografii wciąż nie została udowodniona i ma ona sens jedynie przy hipotetycznym założeniu, że inwestorzy stracą kiedyś wiarę w tradycyjne aktywa takie jak złoto czy dolary amerykańskie.


Zauważają onie jednak, ze nawet jeżeli tak się kiedyś stanie, nie musi to wcale przełożyć się na wzrost zainteresowania rynkiem walut wirtualnych.

“Nawet w skrajnych scenariuszach, takich jak recesja czy kryzysy finansowe, istnieją bardziej płynne i mniej skomplikowane instrumenty do zawierania transakcji, inwestowania i zabezpieczania [niż kryptowaluty]” – zauważają analitycy JP Morgan.

JP Morgan zauważa również, że zaangażowanie instytucjonalne w rynek kryptograficzny spadło w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Zdecydowaną większość tego rynku stanowią więc inwestorzy indywidualni. Zdaniem analityków, stosowanie kryptografii do płatności pozostanie “wyzwaniem”, gdyż brakuje jakichś większych detalistów, którzy zaakceptowali płatności w kryptowalutach.

Analitycy JP Morgan sugerują także, że jeśli obecny rynek niedźwiedzia będzie się przeciągał, kurs Bitcoina (BTC) spadnie prawdopodobnie do okolic 2400 dolarów, bądź nawet poniżej 1.260 dolarów.

Okazuje się jednak, że mimo, iż zdaniem JP Morgan “szeroko rozpowszechniona” technologia blockchain nie będzie miała żadnego realnego wpływu na banki przez co najmniej trzy do pięciu lat, system rejestrów rozproszonych (DLT) może potencjalnie obniżyć koszty banków i zdigitalizować różne złożone procesy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolska giełda kryptowalut Coinroom na liście ostrzeżeń KNF
Następny artykułKryptowaluty zyskałyby na globalnym kryzysie?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here