Naga Marketsjp-morgan2Jak zauważają analitycy JP Morgan, w przypadku towarowych par walutowych takich jak AUD/USD oraz NZD/USD widzimy pewne oznaki, krótkoterminowych ruchów bocznych. JPM dodaje jednak, że cały czas istnieje trochę miejsca dla dalszego rozwoju obserwowanych obecnie korekt wzrostowych.


AUD/USD – istotna strefa wsparcia

W przypadku aussie-dolara JP Morgan zauważa, że istotna strefa wsparcia buduje się w okolicach 0.7625/0.7644, co w krótkoterminowym ujęciu ma reprezentować potencjalną formację podwójnego dna i w efekcie pozwolić celować w opory 0.7877 oraz 0.790.

m112

Nie zmienia to oczywiście faktu, że strefa 0.8000-0.8050, w której spotykają się styczniowe dołki nadal będzie działać jako silny ogranicznik dalszych wzrostów korekcyjnych. Jeżeli wspomniane wcześniej opory nie zablokują byków, to okolice 0.80 na pewno to uczynią.

NZD/USD – średnioterminowa baza

Sytuacja podobnie wygląda na kiwi-dolarze. Tutaj notowania są jednak wspierane przez bardziej istotne wsparcie o znaczeniu średnioterminowym (strefa 0.7116-0.7000), w której znajduje się między innymi dołek z 2011.

NZDUSDDaily

Rynek jest silnie wyprzedany, więc krótkoterminowe odwrócenie na pewno byłoby chwilową ulgą dla inwestorów. Sufitem rajdów w przeciągu najbliższych kilku tygodni powinny być dołki grudniowo-styczniowe w okolicach 0.7600.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here